null

Wybór generalnego wykonawcy TR Warszawa coraz bliżej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: The Boundary

Toczy się przetarg dotyczący budowy nowej siedziby teatru TR Warszawa. Generalny wykonawca zostanie wyłoniony spośród czterech firm dopuszczonych do udziału w postępowaniu.

Dzisiaj (17 lutego) TR Warszawa zaprosił do składania ofert wykonawców, z którymi prowadził rozmowy w trybie tzw. „dialogu konkurencyjnego”. Są to: konsorcjum w składzie Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD sp. z o.o., Mostostal Warszawa S.A., Budimex S.A. oraz Warbud S.A. Termin składania ofert upłynie 3 kwietnia.

Teatr rozpoczął procedurę wyboru generalnego wykonawcy w kwietniu ubiegłego roku. Zaprojektowany przez architektów z Thomas Phifer and Partners, z polskiej pracowni APA Wojciechowski sp. z o. o. oraz Buro Happold sp. z o. o. budynek teatru jest nowoczesny i wyposażony w wiele unikatowych rozwiązań technicznych. Ponieważ wymagały one konsultacji z potencjalnymi wykonawcami, zdecydowano o zastosowaniu takiego trybu zamówienia publicznego.

Wyłoniony w przetargu generalny wykonawca wybuduje budynek teatru o całkowitej powierzchni ponad 15.000 m.kw. Budowa finansowana jest z budżetu m.st. Warszawy.

Teatr w Nowym Centrum Warszawy

Siedziby dla TR Warszawa oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad to jedne z najważniejszych inwestycji kulturalnych w ramach projektu Nowego Centrum Warszawy. Dzięki działaniom modernizacyjnym i inwestycyjnym ścisłe centrum stolicy stanie się przestrzenią reprezentacyjną, zieloną, ale także przyjazną i dostępną dla wszystkich.