null

Wybierz to, co w Warszawie najlepsze i wygraj nagrody

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zwycięscy i goście podczas gali Warszawiaki 2022 stojący na scenie
Autor: Jacek Ponder

Do 29 lutego trwa głosowanie na Warszawiaki 2023. Mieszkańcy stolicy mogą wybrać swoją ulubioną kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, dzielnicę, inicjatywę, zdjęcie, wydarzenie, warszawę w sieci oraz Warszawiaka Roku. Każdy, kto zagłosuje w plebiscycie ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody.

W 8. edycji plebiscytu ogłoszono łącznie 118 finalistów – 18 dzielnic Warszawy oraz po 10 kandydatów w pozostałych kategoriach. Głosować można sms-owo do 29 lutego, do godz. 23:59:59. Na głosujących czekają nagrody w postaci 15 podwójnych weekendowych pobytów w Hotelach Gołębiewski. Z listą wszystkich nominowanych można zapoznać się na stronie https://warszawiaki.pl/.

O tytuł Warszawiaka Roku walczą: Marcin "BORKOŚ" Borkowski, Radosław Gajda, śp. Marek Gaszyński, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jan Jastrzębski (Kataryniarz Jan), Wojciech Kępczyński, Dominika Lasota, Katarzyna Nicewicz, Izabela Sopalska-Rybak oraz Iga Świątek.

10 finałowych wydarzeń roku to m.in. rekordowa mobilizacja w wyborach parlamentarnych, Oddanie Cytadeli Warszawiakom, Dawid Podsiadło 360* na PGE Narodowym, Sejmflix - wspólne oglądanie obrad w Kinotece, Wianki nad Wisłą, Świąteczna iluminacja oraz Zwycięstwo Warszawy w European Best Destination 2023.

Laureaci ogłoszeni zostaną podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 11 marca w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. To właśnie Dzielnica Ursynów jest Partnerem Głównym tegorocznego wydarzenia.

Na zwycięzców we wszystkich 11 kategoriach czekają wyjątkowe nagrody zaprojektowane przez artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego. Szczegóły oraz cały przebieg plebiscytu można śledzić na https://warszawiaki.pl/ oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok.