null

Wspólne świętowanie wolności i demokracji na warszawskiej Woli!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat reklamujący Piknik Wolności

31. sierpnia, w najbliższy czwartek, Wolskie Centrum Kultury zaprasza na imprezę plenerową z okazji Święta Demokracji. W parku Moczydło odbędzie się wiele atrakcji, w tym koncert BARANOVSKIego, pokaz laserowy oraz panele dyskusyjne o współczesnej demokracji. Wstęp jest darmowy, organizatorzy zapraszają mieszkańców w każdym wieku.

W czwartek 31 sierpnia, świętowanie demokracji rozpocznie odsłonięcie muralu upamiętniającego Bronisława Geremka – działacza opozycji w okresie PRL-u, polityka związanego bezpośrednio z porozumieniami sierpniowymi i włączeniem Polski w struktury Unii Europejskiej. Uroczyste odsłonięcie odbędzie się o godzinie 14.00 na ul. Wolności 1/3. Autorką projektu muralu jest Ola Jasionowska.

Później w parku Moczydło odbędzie się piknik Wolności, w trakcie którego zaplanowano wiele atrakcji artystycznych. Ale nie zabraknie również debat na temat kondycji współczesnej demokracji, także wspólnego przeżywania ważnych, pozytywnych kart polskiej historii.

Atmosferę podgrzeją sety DJ-ów, wspólne smażenie naleśników, a całe wydarzenie zwieńczy koncert BARANOVSKIego oraz specjalny pokaz laserów. Podczas imprezy plenerowej będzie można pomalować sobie buzię i włosy, stworzyć eko-talizman albo nauczyć się ozdabiać t-shirty hasłami kojarzącymi się z wolnością. W parku Moczydło będzie dostępna również strefa chillu oraz kompozycja rzeźbiarska „Aleja Wschodzącego Słońca”.

Plakat reklamujący Piknik Wolności
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Plakat reklamujący Piknik Wolności
Plakat reklamujący Piknik Wolności
Plakat reklamujący Piknik Wolności