
Powstańcy Warszawscy to bohaterowie stolicy. Dlatego miasto konsekwentnie ich wspiera. W tej kadencji zwiększyliśmy dla nich nagrody finansowe z 5000 do 10000 zł.
Nagrody finansowe przyznawane są wszystkim żyjącym Powstańcom, których dane znajdują się w zbiorach Muzeum Powstania Warszawskiego.
Z inicjatywą zwiększenia wysokości nagród finansowych dla Powstańców zwrócił się do Rady m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. W grudniu 2022 r. radni jednomyślnie przegłosowali uchwałę w tej sprawie. Od 2018 r. Powstańcy otrzymali w formie nagrody łącznie ponad 24,6 mln złotych.
Powstańcy mogą korzystać też z wielu innych ułatwień czy udogodnień. Do ich dyspozycji jest m.in. Dom Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. To miejsce promowania ważnych dla Powstańców wartości, spotkań edukacyjnych i międzypokoleniowych. To również przestrzeń odpoczynku, relaksu i wspólnego spędzania czasu.
Członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, w tym uczestnicy Powstania Warszawskiego zwolnieni są też z opłat w Domach Pomocy Społecznej m.st. Warszawy.
Kombatanci, w tym Powstańcy, objęci są także szczególną opieką medyczną realizowaną przez miasto. Powstańcy mogą korzystać również ze specjalnej infolinii „Zdrowie Powstańców” pod nr 22 618 19 44. Są również zwolnieni z odpłatności za usług opiekuńcze (m.in. pomoc w domu, sprzątanie mieszkania, robienie zakupów), specjalistyczne usługi opiekuńcze oraz posiłki dostarczane do miejsca zamieszkania.
Dodatkowo od listopada 2018 roku Warszawa umożliwiła Powstańcom korzystanie z bezpłatnych przejazdów taksówkami oraz bezpłatnego parkowania.
Status projektu:

Więcej informacji o wsparciu społecznym w Warszawie: wsparcie.um.warszawa.pl
Powiązane treści
-
-
-
Artykuł
-