null

Wsparcie dla 45 startupów w ramach tegorocznego Warsaw Booster

Drukuj otwiera się w nowej karcie

45 startupów dostanie wsparcie w rozwoju swoich biznesów w ramach miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster’2021. Znamy już wyniki naboru do ósmej edycji.

Do udziału w programie zgłosiły się 154 startupy. Do pierwszego etapu akceleracji jury zaprosiło 45 zespołów. Uczestnicy programu otrzymają dopasowane do potrzeb wsparcie mentorów oraz doradców i przez 12 tygodni będą pracować nad swoimi projektami. W tegorocznej odsłonie mają się liczyć przede wszystkim rozwiązania z zakresu smart city i zrównoważonego rozwoju.

Wsparcie udzielone młodym firmom w ramach programu to inwestycja w rozwój stolicy – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy. – W tegorocznej edycji stawiamy na jeszcze ściślejszą współpracę startupów z miastem, dlatego bardzo nas cieszy, że wiele rozwiązań zaproponowanych przez uczestników programu odpowiada na wyzwania z jakimi mierzy się Warszawa. Wyzwania związane zwłaszcza z ochroną środowiska, zrównoważoną energią, planowaniem miasta, ciągłą poprawą jakości życia i zapewnieniem mieszkańcom i mieszankom jak najlepszych usług publicznych – dodaje dyrektor Zdrodowska.

Cieszy nie tylko coraz większe zainteresowanie programem, ale przede wszystkim coraz ciekawsze projekty. Wierzymy, że sam udział w procesie akceleracji jest dla uczestników dużym wyróżnieniem i będzie wartościowym doświadczeniem – mówi­ Dagmara Krzesińska, prezeska Fundacji Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

I tym razem nabór projektów – nie tylko pod kątem liczby zgłoszeń, ale i ich jakości – przekroczył nasze oczekiwania. Rywalizacja w tym roku o laur zwycięzcy w programie zapowiada się wyjątkowo ciekawie – podkreśla Maciej Sadowski, prezes Fundacji Startup HUB Poland.

Warsaw Booster to program, który pomaga młodym firmom technologicznym doskonalić kompetencje biznesowe przy wsparciu ekspertów z międzynarodowych korporacji, polskich firm, administracji publicznej i organizacji pozarządowych. W tegorocznej edycji uczestniczy ponad 50 partnerów, którzy podzielą się ze startupami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Organizatorem programu Warsaw Booster jest Urząd m.st. Warszawy, natomiast jego operatorem na lata 2021-2023 - konsorcjum trzech fundacji, o bogatym doświadczeniu wspierania innowacyjności: Fundacja Startup Hub Poland (SHP), Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST) oraz Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji (KPI).

Lista firm zakwalifikowanych do programu znajduje się na stronie www.warsawbooster21.pl.