null

Wrześniowe warszawskie kocykowanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dorośli i dzieci siedzą na kocach na trawie. W tle drzewa
Warszawskie kocykowanie | Autor: P. Góra

Warszawskie kocykowanie powraca! W najbliższą niedzielę miasto zaprasza najmłodszych mieszkańców i ich opiekunów do Ogrodu Krasińskich na popołudnie pełne atrakcji.

Wydarzenie odbędzie się 4 września między godziną 12:00 a 16:00. Podobnie jak podczas edycji lipcowej, na uczestników czekają spektakle, warsztaty rysunkowe i ekologiczne. A wszystko to na kocach, pufach i leżakach w otoczeniu zieleni.

Program wydarzenia

12:00 – 16:00 – strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo. Przy wielkim stosie klocków Lego i pod okiem instruktorów całe rodziny będą budować i odwzorowywać dziecięce wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Ludwika Jerzego Kerna czy Wandy Chotomskiej. A z klocków Duplo, budując wysokie wieże czy domy, będą mogły w tym samym czasie skorzystać najmłodsze dzieci.

12:00 – 16:00Sadzeniaki, czyli integracyjno-edukacyjna eko-zabawa przygotowana przez Fundację Akademii Iwony Kalaman. Uczestnicy najpierw dowiedzą się czym jest fotosynteza i na czym polega, a następnie wspólnie posadzą swoją małą roślinkę, którą będą mogli zabrać do domu.

12:00 – 12:45 – interaktywny spektakl Baba Dżaga Teatru Baza. Współczesna historia autorstwa Marcina Pałasza, oparta na bajce „Jaś i Małgosia” Braci Grimm. 

12:45 – 14:00 – warsztaty z malowania intuicyjnego przygotowane przez Fundację Akademii Iwony Kalaman.

14:00 – 15:15Ssaki, ptaki, teatralne draki, czyli interaktywne warsztaty z elementami teatru lalek przygotowane przez Teatr Lalek Guliwer. Uczestnicy przeniosą się do świata przyrody, by językiem teatru badać zachowania dzikich zwierząt.

15:15 – 16:00 – warsztaty ekologiczne Co widać z kocyka? Opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa. Prowadzą: Sylwia Stano i Michał Książek.

Dorośli i dzieci siedzą na kocach na trawie i oglądają plenerowy spektakl, który rozgrywa się na scenie przed nimi
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Dorośli i dzieci siedzą na kocach na trawie. W tle drzewa
Na pierwszym planie osoba malująca farba zmywalną twarz dziecka. W kolejce grupka rodziców z dziećmi czeka aby ich pociecha została pomalowana.
Grupka rodziców z dziećmi czeka w kolejce aby ich pociecha została pomalowana na twarzy. Na pierwszym planie osoba malująca farba zmywalną twarz dziecka
Dzieci na kocykach oglądają spektakl przed główną scena
Rodzicie z dziećmi na kocykach oglądają spektakl pod cieniem drzewa
Dzieci oraz dorośli na leżaczkach oraz kocykach wypoczywają oraz oglądają spektakl w cieniu drzewa
Artystka w koronie na wystawia sztukę dla dzieci