null

Wraca ruch na rondzie Sedlaczka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace wyburzeniowe wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka.
Prace wyburzeniowe wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka. | Autor: Infoulice Warszawa

Rozbiórka części południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad rondem Stanisława Sedlaczka dobiega końca. W poniedziałek, 16 stycznia, na rondo wrócą kierowcy i autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Otwarta dla ruchu zostanie także ul. Myśliwiecka.

Kończy się trwająca od 2 stycznia rozbiórka pierwszego fragmentu wiaduktu południowego Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola. Ze względów bezpieczeństwa zamknięte było – znajdujące się pod nim – rondo S. Sedlaczka. Obecnie w rejonie skrzyżowania ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej trwa usuwanie gruzu i porządkowanie terenu.

Łatwiej od poniedziałku

Prace przy przebudowie wiaduktu wymagają nadal zamknięcia wschodniej część ronda, ale po jego zachodniej stronie znowu pojadą samochody. Od poniedziałku, 16 stycznia, od ok. godz. 4:30, kierowcy będą mogli przejechać w ciągu ulic Rozbrat i Myśliwieckiej (od strony ul. Szwoleżerów). Skręcą także w Łazienkowską. Powróci również połączenie z ul. Myśliwiecką od strony Górnośląskiej.

Autobusy linii 109 i 171 ponownie będą dojeżdżały do pętli przy Torwarze, a nie jak przez ostatnie dwa tygodnie, tylko do ulicy Rozbrat. Ponadto przywrócone zostaną podstawowe trasy linii 107, 159, N33 i N83, przebiegające ulicą Łazienkowską, a autobusy linii 108 i 162 znów pojadą ulicami Agrykola i Szwoleżerów.

Dla pieszych zostanie wyznaczone przejście pod wiaduktem po stronie ul. Łazienkowskiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca maja.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Plan orgaznizacji ruchu na rondzie Sedlaczka.