null

Wolves Summit – wokół innowacji i technologii

Drukuj otwiera się w nowej karcie
R. Motyl
R. Motyl. Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy

400 start-upów i scale-upów oraz 200 inwestorów. Blisko 1500 uczestników spotkało się po raz kolejny w Warszawie. Dziesiąta edycja Wolves Summit poświęcona była tematom cyfrowej gospodarki, rozwoju technologii AI, rynku innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej oraz dostępności branży technologicznej.

Warszawa to miasto otwarte dla wszystkich - to przesłanie jest jednym z fundamentów naszego ekosystemu start-upów i innowacji. Wolves Summit, największe w tej części Europy międzynarodowe spotkanie innowacyjnej przedsiębiorczości, to okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji, znalezienia partnerów w biznesie i budowania klimatu dla generowania innowacji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podczas międzynarodowej konferencji technologiczno-biznesowej poruszono między innymi tematy przyszłości medycyny, wykorzystania sztucznej inteligencji w tworzeniu biznesu. Dyskutowano również o start-upach w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas konferencji odbył się również konkurs dla start-upów The Great Pitch, który w tym roku wygrał start-up Pynk.

Inwestorzy na wyciągnięcie ręki

Przez dwa dni trwania Wolves Summit uczestnicy konferencji odbyli ponad 2800 spotkań jeden do jednego. Dzięki tym spotkaniom start-upy, przedsiębiorcy i inwestorzy mogli skutecznie i szybko nawiązywać wartościowe relacje biznesowe.

- Spoglądając na to z punktu widzenia pozyskującego fundusze start-upu, Wolves Summit to idealne miejsce. Czas jest niezwykle cennym zasobem, a prezentowanie swojego pomysłu podczas takich spotkań 1:1 jest najbardziej efektywną metodą zdobycia funduszy - mówi Seth Ward, CEO Pynk, firmy, która jest przykładem success story konferencji. Pynk uczestniczył w poprzedniej edycji konferencji, podczas której zdobył dofinansowanie od jednego z partnerów Wolves Summit, 360Lab. - Wolves Summit jest niezwykle ważnym etapem na ścieżce rozwoju naszej firmy – dodaje Rupert Barksfield, współzałożyciel Pynk.

Technologia, równość, innowacja

Wolves Summit to nie tylko efektywny networking. Podczas konferencji odbywa się szereg paneli dyskusyjnych oraz warsztatów. Eksperci mówili o trendach technologicznych i biznesowych, jak i prognozach dotyczących innowacji na najbliższe lata. Nie zabrakło również tematów dotyczących rozwoju gospodarki cyfrowej, różnorodności i dostępności branży technologicznej oraz rozwoju innowacji w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Na scenie Wolves Summit wystąpili między innymi Ruthy Kaidar z Microsoft, Floyd Woodrow, przewodniczący Quantum Financial Holdings oraz Ludwik Sobolewski, prezes Emerging Europe Marketplace.

Organizatorzy konferencji od tego roku współpracują z organizacjami wspierającymi inicjatywy równościowe w branży technologicznej, między innymi z BalansPL oraz Perspektywy Women in Tech Summit.

Miasto stołeczne Warszawa było współorganizatorem wydarzenia, a partnerem strategicznym – Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Wolves Summit – wokół innowacji i technologii