null

Wnioski prawie rozpatrzone – delegacje niepotrzebne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

150 pracowników oddelegowanych do wsparcia Urzędu Pracy przy realizacji tarczy antykryzysowej wróci do swoich zadań.

- Rozpatrzyliśmy już około 97 proc. wniosków złożonych elektronicznie. Trzeba jeszcze wprowadzić do systemu ok. 4 tys. wniosków już ocenionych w ostatnich dniach i rozpatrzyć do piątku tysiąc nowych wniosków. To niewiele, zważywszy że teraz wpływa zaledwie 400 wniosków dziennie, z czego 3/4 ocenia nasz automatyczny system. Dlatego możemy już zrezygnować ze wsparcia pracowników Urzędu m.st. Warszawy. Będą nam pomagali tylko do 17 lipca – mówi Andrzej Cudak, zastępca dyrektora Urzędu Pracy m.st. Warszawy.

Przypomnijmy: do obsługi wniosków w Urzędzie Pracy skierowano w maju (po przeszkoleniu) 150 pracowników Urzędu m.st. Warszawy, którzy istotnie wsparli rozpatrywanie wniosków o pożyczki dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Łącznie rozpatrzyli aż kilkadziesiąt tysięcy wniosków elektronicznych i papierowych.

Warto dodać, że Urząd Pracy zatrudnia dodatkowo na umowę-zlecenie 25 osób, które wraz z pracownikami urzędu zajmują się dalszą obsługą – wymagających jeszcze oceny - 10 tysięcy wniosków listowych, a także nowymi bieżącymi wnioskami elektronicznymi. Do dziś, 15 lipca,  rozpatrzyliśmy w sumie 124 tysiące wniosków o pożyczki ze 138,5 tys. wniosków złożonych,  tj.  89,4 proc. ogółu, na kwotę 585 mln zł.