null

Wnioski o dopłaty do energii rozpatrzone

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ręka przekręcająca pokrętło kaloryfera
Wnioski o dopłaty do energii rozpatrzone

Warszawa realizuje zadanie rządu dotyczące dopłat do ogrzewania. Urzędnikom jeszcze przed końcem roku udało się rozpatrzyć wszystkie złożone wnioski na dopłatę do oleju, skroplonego gazu LPG, drewna kawałkowego i pelletu. Większość mieszkańców ubiegających się o wsparcie otrzyma decyzję pozytywną.

Warszawiacy mogli składać wnioski o dofinansowanie do 30 listopada. Do urzędu wpłynęło ich łącznie 5299, a czego najwięcej (1949) dotyczyło dopłat do drewna kawałkowego. Spośród wszystkich złożonych wniosków pozytywnie rozpatrzono 3576 dokumentów. Do mieszkańców trafi więc łącznie niemal 6 mln zł.

Mimo praktycznie zerowego wsparcia ze strony rządzących, chaosu związanego ze zmienianiem ustawy o dodatkach i niewielkiej ilości czasu, udało nam się rozpatrzyć wnioski od mieszkańców. To ogromna zasługa pracowników Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej – mówi Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Dodatek węglowy

Miasto rozpatruje jeszcze wnioski od mieszkańców o przyznanie dodatku węglowego. Tych również złożono w urzędzie dużo, bo aż 5079. Jak dotąd ponad połowa z wniosków (2608) została oceniona pozytywnie, a 484 dokumentów odrzucono. 

Do tej pory Warszawa otrzymała od wojewody 13,9 mln zł na wypłatę dodatku węglowego. 7,8 mln zł trafiło już do mieszkańców.