null

Wkręceni w Warszawę

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Nagroda za udział w konkursie, mosiężna figurka roweru na szarfie w barwach miasta
Nagroda za udział w konkursie | Autor: UM Warszawa

Wykonali prawie 17 tysięcy przejazdów i zmniejszyli emisje CO2 aż o 24 tony! To podsumowanie 3 edycji „Grywalizacji rowerowej Urzędu m.st. Warszawy”. W wydarzeniu wzięło udział 785 pracowników z 93 jednostek miasta.

Grywalizacja to inicjatywa Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej, organizowana od 2022 roku. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 6 maja i trwała do 9 czerwca, odbywała się pod hasłem „Wkręceni w Warszawę”. Idea akcji polega na promowaniu rowerowych dojazdów oraz powrotów z pracy. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich pracowników Urzędu m.st. Warszawy.

Podsumowanie akcji

Podczas tej edycji wydarzenia uczestnicy wspólnie wykonali prawie 17 tysięcy przejazdów, w tym do/z pracy, jako służbowe oraz rekreacyjne.

Każdy aktywny uczestnik przejechał średnio 348 kilometrów, wykonał 26 przejazdów i zdobył 707 punktów. Wszyscy biorący udział w akcji łącznie pokonali 222 tysiące km. To dystans, którym można objechać Ziemię ponad 5 razy.

Najaktywniej w akcję zaangażowało się Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej – 63%, drugie w kolejności było Biuro Polityki Zdrowotnej – 56%, a trzecie Biuro Strategii i Analiz – 42%. 

Warszawa przyjazna rowerzystom

Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy wydarzenia podkreślając korzyści płynące z wyrobienia w sobie nawyku dojazdu do pracy na rowerze, wspomnieli o lepszym samopoczuciu, aktywnym wspieraniu zachowań proekologicznych, czy też oszczędnościach zarówno finansowych, jak i tych dotyczących czasu. Co ważne jazda rowerem po stolicy staje się coraz bardziej komfortowa, Warszawska sieć rowerowa liczy już 784 km tras, w tym:

  • 543,9 km dróg dla rowerów;
  • 108,5 km ulic z kontraruchem;
  • 78,3 km ciągów pieszo-rowerowych;
  • 53,3 km pasów rowerowych;

 oraz ponad 36 tysięcy stojaków oraz ok. 250 samoobsługowych stacji naprawczych.