null

Wizyta w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Robert Trzaska
Robert Trzaska. Symboliczne poziomice budowlane dla osób wspierających WCPR

Zbliżający się nowy rok stał się okazją do odwiedzenia wyremontowanej siedziby Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Lipińskiej 2.


- Centrum przez 11 lat miało swoją siedzibę najpierw w Domu Pomocy Społecznej, następnie w Domu Dziecka nr 4 przy ul. Rakowieckiej 21. Przez ten czas również zmieniały się zadania Centrum, przybyło pracowników. A teraz placówka otrzymała nowy, przyjazny, także dla interesantów budynek – zaznaczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent przypomniała, że lokal placówka uzyskała po urzędzie dzielnicy Bielany, a koszt jego modernizacji wyniósł 2,8 mln złotych.

Dzisiaj będziemy w godnych warunkach przeprowadzać rozmowy z naszymi interesantami, którzy w swoim życiu doświadczyli już tyle złego, że ich zwierzenia muszą być wysłuchiwane w kameralnych warunkach. I ta nowa siedziba daje nam taką szansę – podkreśliła Jolanta Sobczak, dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Osoby, które wsparły remont i modernizacje placówki otrzymały z rąk dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie symboliczne poziomice budowlane.

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie jest jednostką organizacyjną m.st. Warszawy powołaną do wypełniania zadań z zakresu pomocy społecznej. Podstawowe obszary działalności to m.in.: rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych, współpraca oraz nadzór nad domami pomocy społecznej i domami dziecka, wspieranie rodzin zastępczych oraz usamodzielnianych wychowanków tych rodzin, pomoc osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych oraz integracja uchodźców. Jednostka ta nadzoruje bezpośrednio 18 domów pomocy społecznej i 30 placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Robert Trzaska
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Robert Trzaska
Robert Trzaska
Robert Trzaska
Robert Trzaska