null

Wizyta prezydenta USA w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warszawa czeka na prezydenta Bidena | Autor: m.st. Warszawa

W piątek 25 marca do Warszawy przybędzie prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Jego wizyta w stolicy Polski potrwa do sobotniego wieczora. W tym czasie należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu na drodze prowadzącej do Lotniska Chopina oraz w centrum miasta.

Utrudnienia już w piątek

Lądowanie słynnego samolotu Air Force One z prezydentem USA na pokładzie na Lotnisku Chopina spodziewane jest w piątek wieczorem. Ze względu na wymogi organizacji wizyty głowy Stanów Zjednoczonych w Warszawie służby państwowe odpowiedzialne za jej bezpieczeństwo wprowadzą duże zmiany w ruchu. Już od piątkowego popołudnia należy spodziewać się utrudnień w ruchu na drodze z Lotniska Chopina. W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie m.in. ul. Żwirki i Wigury.

W sobotę duże zmiany w centrum

W sobotę, w ciągu całego dnia, ruch będzie wstrzymany w Al. Jerozolimskich i na Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście – Al. Ujazdowskie) oraz na ulicach poprzecznych. Możliwe będą także zmiany w ruchu na Wisłostradzie. Wieczorem, gdy kolumna prezydenta USA będzie jechała na Lotnisko Chopina, ponownie wyłączona z ruchu będzie ul. Żwirki i Wigury. 

Stołeczna Policja zaleca, aby w piątek po południu oraz w sobotę planować sobie trasy przejazdu, tak by omijać centrum Warszawy. Kierowców prosi zaś o stosowanie się do poleceń policjantów, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa oraz Straży Miejskiej.

Ze względu na specyfikę wydarzenia informacje mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Natomiast w trakcie pobytu prezydenta USA w Warszawie służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Zmiany w kursowaniu WTP

Spodziewane są duże zmiany tras autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego. W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy WTP  będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

W piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę pasażerom Warszawskiego Transportu Publicznego będzie pomagało kilkunastu informatorów. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu. Na warszawskich ulicach będzie pracowało kilkudziesięciu instruktorów nadzoru ruchu.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego będzie można sprawdzić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych WTP w relacji „na żywo” z warszawskich ulic: w piątek w godz. 16.00-21.00 i w sobotę w godz. 8.00-20.00.