null

Wizyta prezydenta Ukrainy w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Pociąg metra odjeżdża za stacji

W środę do Warszawy przybędzie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Należy się spodziewać w tym dniu utrudnień w ruchu oraz zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Spodziewane są zmiany tras autobusów i tramwajów. W przypadku zamykania dla ruchu ulic przez policję, pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami. Ich trasy mogą być także skracane.

W środę pasażerom będą pomagali informatorzy Warszawskiego Transportu Publicznego. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu. Na warszawskich ulicach będą pracowali instruktorzy nadzoru ruchu. Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej będzie można sprawdzić:

Miasto zachęca do korzystania z metra i pociągów. Bilety ZTM są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich i w wybranych połączeniach innych przewoźników kolejowych. Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 13.03.2022 godz. 06.55 – lub u kierownika pociągu. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w tramwaju lub autobusie albo w bramce metra. Można to zrobić także, po zgłoszeniu się, u kierownika pociągu.

Szczegóły: wykaz czasowych wzajemnych honorowań biletów ZTM, KM i PKP IC.