null

Wizyta na budowie stacji C04 „Bemowo” - zaproszenie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę, 22 grudnia o godz. 10.00 zapraszamy przedstawicieli mediów na wizytę na budowie stacji C04 „Bemowo”. Wejście przy punkcie informacyjnym budowy metra (ul. L. Kossutha, naprzeciw Urzędu Dzielnicy Bemowo).

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Metra Warszawskiego i wykonawcy.

Trwa budowa metra na Bemowie. Góra jest już prawie gotowa - właśnie przywrócono docelową organizację ruchu w obrębie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich a pod ziemią trwają intensywne prace wykończeniowe.

Zasady udziału

Na terenie budowy obowiązuje obuwie na twardej podeszwie (obuwie sportowe nie spełnia tego wymogu). Przed wejściem uczestnicy otrzymają kaski ochronne i kamizelki odblaskowe.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: C05 "Ulrychów" - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i C04 "Bemowo" zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Za stacją C04 będą się znajdować tory odstawcze dla pociągów metra. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Wykonawca otrzyma za zrealizowanie inwestycji 959 249 940,00 zł. Drugi etap budowy odcinka zachodniego jest częścią projektu "Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru - etap III", który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dla projektu o wartości 3 564 536 216,00 zł uzyskano dofinansowanie unijne w wysokości 1 952 151 513,23 zł.