null

Wizyta Księcia Walii w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Książę William siedzi przy stole i rozmawia z osobą po drugiej stronie stołu. Obok i w tle tłum ludzi
Książę William z wizytą w centrum pobytowym dla uchodźców przy ul. Wołoskiej | Autor: Rafał Motyl

Od wczoraj gości w Polsce brytyjski następca tronu, książę William. Podczas krótkiej wizyty spotkał się z prezydentem Warszawy i odwiedził punkt pobytowy dla ukraińskich uchodźców.

Wczoraj na dwudniową wizytę przyleciał do Polski brytyjski następca tronu, książę William. Po spotkaniu z żołnierzami w Rzeszowie przyleciał do Warszawy, gdzie wspólnie z prezydentem Rafałem Trzaskowskim odwiedził centrum pobytowe dla uchodźców przy ul. Wołoskiej. Obecnie tym miejscu przebywa kilkaset osób.

To było bardzo dobre, pozytywne spotkanie. Książę William spędził w ośrodku przy ul. Wołoskiej godzinę. Chciał się dowiedzieć od miasta, organizacji pozarządowych i przede wszystkim od samych uchodźców, jak sobie radzą i jakie są ich potrzeby – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Rozmawialiśmy o konkretach. O tym, że potrzebna jest strategia długofalowa i dalsze wsparcie organizacji międzynarodowych. Książe może wesprzeć nasz postulat, a zwrócenie uwagi na nasze problemy i poparcie naszych postulatów ma na pewno niebagatelne znaczenie – ocenia prezydent.

Książę Walii to kolejny przedstawiciel Wielkiej Brytanii, który spotkał się w Polsce z ukraińskimi uchodźcami. W marcu 2022 r. w Warszawie gościła również księżna Yorku Sarah Ferguson.

Zobacz galerię (7 zdjęć)
Prezydent Rafał Trzaskowski i książę William rozmawiają z kobietą w czerwonym ubraniu
Prezydent Rafał Trzaskowski i książę William rozmawiają, idąc korytarzem. Są otoczeni ludźmi
Prezydent Rafał Trzaskowski robi zdjęcie księciu Williamowi, który pozuje razem z młodym chłopcem. W tle tłum ludzi
Prezydent Rafał Trzaskowski i książę William grają z młodzieżą w tenisa stołowego. Dookoła tłum ludzi obserwujących i robiących zdjęcia
Książę William kuca skierowany twarzą do chłopca siedzącego na wózku inwalidzkim. W tle ludzie