null

Wiosenne prace na Woli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania rozkłada gorący asfalt na drodze.

Miejscy drogowcy rozszerzają plac budowy na ulicy Jana Kazimierza. Od nocy z piątku na sobotę, z 15 na 16 marca, jeden kierunek ruchu zacznie obowiązywać także od ulicy Gizów do Sowińskiego. W tym samym czasie rozpocznie się budowa nowych platform przystankowych na ulicy Obozowej. Tramwajarze będą prowadzili prace etapami, na odcinku między ulicami Księcia Janusza a Deotymy.

Na Jana Kazimierza w jedną stronę

Jedna z najważniejszych ulic Odolan przechodzi gruntowną modernizację. Drogowcy muszą teraz powiększyć plac budowy. Obecnie kierowcy poruszają się w jednym kierunku – na fragmencie od Sowińskiego do Studziennej. Od piątku, 15 marca, od godziny 23:00 jednokierunkowy odcinek wydłuży się. Kierowcy pojadą w jedną stronę – do Sowińskiego – także między Gizów a Sowińskiego. Z powodu zmian, zawieszone zostanie kursowanie autobusów linii 255. W ich miejsce na trasę wyjadą autobusy zastępczej linii Z-5. Będą jeździły jednokierunkowo z pętli Cmentarz Wolski ulicami Wolską, Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i Hubalczyków – z powrotem na pętle przy wolskiej nekropolii.

Dodatkowe informacje związane z organizacją ruchu w tym rejonie można znaleźć w miejskim serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Budowa przystanków na Obozowej

Tramwajarze wybudują na ulicy Obozowej platformy, dzięki którym pasażerowie wygodniej wsiądą do tramwajów. Modernizację przejdą przystanki Magistracka, Deotymy i Dalibora. Pierwsze prace obejmą ten ostatni zespół przystankowy, zlokalizowany u zbiegu z ulicą Ciołka. W nocy z piątku sobotę, 16 marca, robotnicy zamkną jezdnię ulicy Obozowej w kierunku alei Prymasa Tysiąclecia, od skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza do ulicy Ciołka. Prace w tym miejscu będą prowadzone do piątku, 22 marca, do końca dnia. Budowa platform po drugiej stronie ulicy rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, z 22 na 23 marca i potrwa do soboty, 30 marca, do godziny 4:00. W tym czasie kierowcy nie przejadą Obozową w kierunku Księcia Janusza od Dahlbergha do Dalibora. W czasie obu etapów tramwaje linii: 20, 23 i 24 będą kursowały na krótszych trasach. Uruchomione zostaną zastępcze linie 70 i Z23.

Więcej informacji dotyczących budowy na ulicy Obozowej można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl. Budowa kolejnych platform przystankowych planowana jest w drugiej połowie kwietnia.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Jana Kaziemierza – objazd utrudnień_mapka