null

Wiosenne asfaltowanie i frezowanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Asfaltowanie ulicy maszyną. Na zdjęciu robotnik z łopatą podczas pracy
Drogowcy ułożą nowy asfalt na ul. Czecha | Autor: ZDM Warszawa

Drogowcy wykorzystują wiosenną aurę, by ułożyć nową nawierzchnię na kilku stołecznych ulicach. Przez weekend będą pracowali między innymi na Ciołka i Dzielnej oraz na prawym pasie Grochowskiej.

Nowa nawierzchnia na Ciołka i Brożka

Prywatny inwestor, na podstawie umowy z dzielnicą Wola, ułoży nową nawierzchnię jezdni u zbiegu ulic Ciołka i Brożka. Prace będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy potrwa od piątku, 12 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 5:00. W tym czasie kierowcy nie przejadą około 90-metrowym odcinkiem ul. Ciołka, od skrzyżowania z Brożka (wraz ze skrzyżowaniem) w kierunku Kleckiej, do progu zwalniającego. W sobotę i niedzielę inaczej będą kursowały także autobusy linii: 184, 197 i 201.

Po weekendzie drogowcy przeniosą się na ulicę Brożka. Od poniedziałkowego poranka do środy, 17 kwietnia, do godziny 7:00, będą układali nawierzchnię na odcinku od skrzyżowania z Ciołka w stronę ulicy Koszyckiej, do wjazdu na budowę.

Szczegóły dotyczące remontu można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie na Dzielnej

Ulicę Dzielną także będzie frezował deweloper – na podstawie porozumienia z dzielnicą Wola. Prace na odcinku od Smoczej do Bellottiego zostaną przeprowadzone od sobotniego poranka, 13 kwietnia, do niedzieli, 14 kwietnia, do około godziny 21:00. W te dni autobusy linii 107, jadąc w kierunku Esperanto, ominą utrudnienia ulicami Smoczą i Anielewicza. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami: Nowolipie, Żytnią, Okopową i Anielewicza.

Więcej informacji w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Koniec remontu prawego pasa Grochowskiej

Miejscy drogowcy wracają na ulicę Grochowską, by dokończyć remont prawego pasa. Prace zaplanowali od piątku, 12 kwietnia, od godziny 22:00 do poniedziałku, 15 kwietnia, do godziny 4:00. Jezdnia w stronę Marsa, pomiędzy Komorską a Podolską, będzie zwężona do jednego pasa. Ulica Tarnowiecka straci swoje połączenie z Grochowską. Na remontowanym odcinku będzie obowiązywał zakaz parkowania – także w zatokach.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Asfaltowanie także na Gagarina

W piątkowy wieczór, 12 kwietnia, rozpoczną się również ostatnie prace asfaltowe na ulicy Gagarina, gdzie kończy się budowa kolektora i trasy tramwajowej. Przez weekend roboty będą prowadzone na odcinku od Sieleckiej do Czerniakowskiej, na jezdni w stronę Czerniakowskiej. W sobotę i niedzielę zostanie zwężona również sama Czerniakowska. Po weekendzie prace przeniosą się na odcinek od Sułkowickiej do Sieleckiej. Zamknięta będzie południowa jezdnia Gagarina, czyli ta, którą kierowcy jeżdżą zazwyczaj w kierunku Czerniakowskiej. Więcej informacji na temat asfaltowania ulicy Gagarina można znaleźć na portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulice Ciołka i Brożka - objazd zamkniętego odcinka_mapka
Zobacz galerię (3 zdjęć)
ulica Dzielna - objazd zamkniętego odcinka_mapka
ulica Grochowska - objazd utrudnień_mapka