null

Wielkie sportowe emocje w Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zwycięzcy

Plaża Wilanów w ostatnich dniach była pełna siatkarskich emocji na międzynarodowym poziomie. W 2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych, rywalizowało ze sobą 12 drużyn. W meczu finałowym Polacy zmierzyli się z Finami, którzy ostatecznie zdobyli złoty medal. Miasto st. Warszawa było partnerem tego wydarzenia.

To było piękne widowisko na zakończenie lata. Słońce, piasek i fantastyczni zawodnicy rywalizujący w Beach Volleyball World Tour Warszawa 2021 w dzielnicy Wilanów. Polacy zajęli drugie miejsce, a zwycięstwo przypadło zespołowi z Finlandii. Serdecznie gratuluję wszystkim wspaniałej gry. Wielkie brawa dla wszystkich drużyn! – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.

Ostatnie dni na wilanowskiej plaży zostały zdominowane przez siatkarskie konfrontacje na piachu. Do turnieju głównego zakwalifikowało się dwanaście drużyn z siedmiu krajów, m.in. z Austrii, Litwy i Polski. Jednak do finału awansowali reprezentanci tylko dwóch z nich – Polski (Miłosz Kruk i Jakub Szałankiewicz) i Finlandii (Jyrki Nurminen i Santeri Siren). Prestiżowy turniej 2021 FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw wygrali Finowie.

Stolica Polski po raz kolejny została doceniona przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) i znalazła się wśród szesnastu organizatorów imprez europejskich tej rangi.

W kolejnych dniach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych planowane są m.in.: zajęcia fitness, pokazowe zajęcia minisiatkówki dla dzieci oraz turnieje w piłkę plażową mężczyzn i kobiet. Festiwal potrwa do 11 września 2021 r.

Wydarzeniom w Wilanowie towarzyszy także Food Festiwal.