null

Wielkie ściganie na Karowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Samochód rajdowy jedzie w skręcie w nocy po bruku. W tle efektownie oświetlony Most Poniatowskiego.
Autor: www.barborka.pl / materiały prasowe

Najlepsi kierowcy znów dadzą popis swoich umiejętności w czasie Kryterium Asów na ulicy Karowej. Już w sobotę, 2 grudnia, wystartuje 61. Rajd Barbórka. Ostatni i najbardziej widowiskowy odcinek specjalny tradycyjnie odbędzie się na Powiślu. Organizacja przejazdu rajdowców będzie się wiązać z zamknięciem ruchu na ulicach i ograniczeniem parkowania.

Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Autodromie w Słomczynie. Stamtąd przejadą na Tor Służewiec, gdzie zmierzą się z kolejnymi dwoma odcinkami specjalnymi. Rajdowców nie może zabraknąć także na Autodromie Bemowo, gdzie do pokonania będzie znany wszystkim kibicom mostek. Ostatni akcent rajdu to legendarne Kryterium Asów, czyli efektowny i bardzo wymagający przejazd ulicą Karową w centrum Warszawy.

61. Rajd Barbórka odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Ograniczenia w parkowaniu i zmiany w ruchu

Kryterium Asów jak co roku przyciągnie wielu kibiców. Przed zawodami zostaną tu ustawione trybuny. Ulica Furmańska będzie zamknięta od czwartku, 30 listopada, aż do poniedziałku, 4 grudnia, do godziny 23:00. W tym czasie fragment Furmańskiej – od ulicy Karowej do wjazdu na parking – zostanie wyłączony także z ruchu pieszego.

W dniu rajdu, z ruchu i parkowania zostaną wyłączone ulice:

  • Karowa, na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Dobrej;
  • Furmańska, na całej długości – od Karowej do Bednarskiej;
  • Browarna, na odcinku od Karowej do Leszczyńskiej;
  • Wiślana, od strony Dobrej, na około stumetrowym odcinku przed skrzyżowaniem z ulicą Browarną;
  • Lipowa, od Dobrej w kierunku Browarnej;
  • Bednarska, od Furmańskiej w kierunku skweru Hoovera.

Dodatkowo tego dnia zakaz parkowania będzie obowiązywał na ulic Gęstej i Dobrej, od Karowej do Bednarskiej.

Na dwa dni – piątek i sobotę, 1 i 2 grudnia – na drodze wewnętrznej prowadzącej do Automobilklubu Polski na Bemowie, równolegle do ulicy Powstańców Śląskich, wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

Autobusy linii 127 do pętli Mariensztat

W sobotę, 2 grudnia, autobusy linii 127 nie będą kursowały do pętli przy ulicy Browarnej. Pojadą prosto ulicą Dobrą i dojadą do pętli Mariensztat. Na swoją trasę wrócą ulicami: Dobrą, Nowym Zjazdem, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Karową.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Rajd Barbórka 2023 OS Karowa_mapka zamnkiętych dróg