null

Wideo-spacer po warszawskiej Starówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Para spacerująca po warszawskiej Starówce. W tle Rynek Starego Miasta
Wideo-spacer po Starówce

Co ciekawego można zobaczyć na Starym Mieście w Warszawie i jakie tajemnice kryją się za jego murami? Czym jest Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta? Takimi historiami dzielą się lokalni przewodnicy w projekcie realizowanym przez Stołeczne Biuro Turystyki. Każdy, kto chce je poznać, może to zrobić wirtualnie, bez wychodzenia z domu.

Nasz wideo-spacerownik to okazja do wyruszenia po uliczkach warszawskiej Starówki wybraną przez siebie ścieżką, we własnym tempie – mówi dyrektor Stołecznego Biura Turystyki, Paweł Moras. – W czasie gdy podróże są utrudnione, chcemy dać turystom z Polski i zagranicy choć namiastkę doświadczenia bycia “tu i teraz” w Warszawie. Liczymy, że będzie to zachętą do odwiedzin stolicy w przyszłości. 

Mechanizm działania wideo-spacerownika jest prosty. Miejsce startowe wirtualnej wycieczki znajduje się na stronie Warsawtour.pl. Po obejrzeniu każdego filmu, widz sam decyduje, który kierunek wybrać spośród pozostałych oferowanych możliwości. Stare Miasto zostało podzielone na serię krótkich, powiązanych linkami odcinków, w których przewodnik oprowadza po mniej lub bardziej znanych fragmentach Starówki. Jest to tylko drobny wycinek historii, które można opowiedzieć o mijanych miejscach.

Wideo-spacerownik jest dostępny poprzez platformę YouTube w pięciu wersjach językowych (polska, angielska, niemiecka, włoska i hiszpańska) – każda z innym przewodnikiem. Materiał będzie także opublikowany w wersji chińskiej na platformie WeChat.