null

Wicemer Kijowa z wizytą w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa kobiet i dzieci z Ukrainy w pomieszczeniu ze ścianą panoramy Warszawy
Uchodźczynie z Ukrainy podczas spotkania w Europejskim Domu Spotkań Młodzieży | Autor: UM Warszawa

Maryna Khonda, zastępczyni mera Kijowa ds. społecznych, spotkała się dziś w Warszawie z władzami miasta oraz odwiedziła punkt pobytowy dla uchodźców i miejski punkt pośrednictwa pracy dla Ukraińców.

Bardzo dziękujemy władzom Warszawy i wszystkim mieszkańcom za pomoc, jakiej udzielacie Ukraińcom. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i doceniamy projekty, które mają na celu wsparcie naszych obywateli – podkreślała Maryna Khonda, zastępczyni mera Kijowa ds. społecznych podczas wizyty w Warszawie.

Wicemer spotkała się z Renatą Kaznowską, zastępcą prezydenta m.st. Warszawy odpowiedzialną za wsparcie uchodźców w obszarze edukacji i opieki zdrowotnej. Wspólnie odwiedziły Europejski Dom Spotkań Młodzieży, miejską placówkę, gdzie ponad 40 osób z Ukrainy, głównie matek z dziećmi, znalazło schronienie.

W zorganizowanych przez nas punktach pobytowych zapewniamy nie tylko dach and głową i wyżywienie, ale również wsparcie psychologiczne i dostęp do opieki medycznej. Uruchamiamy kolejne miejsca dla uczniów z dostępem do komputerów oraz wprowadzamy na coraz większą skalę poradnictwo zawodowe i wsparcie w poszukiwanie pracy – zwracała uwagę wiceprezydent Renata Kaznowska.

Maryna Khonda odwiedziła również Punkt Obsługi Obywateli Ukrainy uruchomiony przez Urząd Pracy m.st. Warszawy przy ul. Marszałkowskiej 77/79. Poszukujący pracy uchodźcy mogą się tam zarejestrować i szukać ofert także z pomocą tłumacza w języku ukraińskim. Od wybuchu wojny stołeczny urząd pracy wydał ponad 15.5 tys. zgód na zatrudnienie obywateli Ukrainy.