null

Węzeł Marsa - zmiana organizacji ruchu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W nocy z poniedziałku na wtorek (31.08-1.09) zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Płowiecka, Marsa i Ostrobramska. Kierowcy zostaną skierowani na nowo wybudowane jezdnie przyszłego węzła.

W nocy z poniedziałku na wtorek (31.08-1.09)zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Płowiecka, Marsa i Ostrobramska. Kierowcy zostaną skierowani na nowo wybudowane jezdnie przyszłego węzła.

Trwają intensywne prace przy budowie węzła Marsa czyli skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej z drogą krajową nr 2. W nocy z poniedziałku (31 sierpnia) na wtorek (1 września) wprowadzone zostaną tu duże zmiany w organizacji ruchu. Samochody zostaną skierowane na wybudowane fragmenty przyszłego ronda i nową jezdnię ulicy Marsa.

Ruch na linii zachód wschód czyli w ciągu ul. Płowieckiej w stronę Wawra będzie przełożony na jednię przyszłego ronda. Łukiem kierowcy dostaną się do normalnie funkcjonującego łącznika pod estakadami trasy Siekierkowskiej. Będą tam dwa pasy ruchu.
W drugą stronę, ze wschodu na zachód czyli w stronę Pragi samochody pojadą jezdnią dotychczas prowadzącą w kierunku Wawra. Za skrzyżowaniem z ulicą Marsa auta powrócą na właściwą dla tego kierunku jazdy nitkę ul. Płowieckiej. Tu także będą dwa pasy ruchu.

Ruch na ul. Marsa na linii północ południe w obydwu kierunkach, tj. w stronę Rembertowa i w stronę Mokotowa, zostanie przełożony na nową jezdnię. Kierowcy będą mieli tu po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a na właściwe jezdnie ul. Marsa wjadą przed wiaduktami nad linią kolejową.

Na uwolnionej od ruchu samochodowego części skrzyżowania wykonawca będzie kontynuował budowę ronda i przejść podziemnych pod nim. Równocześnie prowadzone będą prace przy budowie estakad nad rondem pomiędzy trasą Siekierkowską a ul. Marsa. Cały węzeł Marsa - czyli rondo u zbiegu ulic Ostrobramskiej, Płowieckiej, Marsa i Grochowskiej, dwie estakady łączące ulicę Marsa z trasą Siekierkowską, przejścia podziemne dla pieszych, drogi serwisowe, chodniki oraz ścieżki rowerowe - ma być gotowy w listopadzie 2011 r. Wybuduje go za 124 mln zł konsorcjum firm Pol - Aqua, Warbud, Eurovia Polska, Eurovia Niemcy.

Dodatkowych informacji udziela:
Tomasz Kunert
Specjalista ds. kontaktów społecznych
Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym
ul. Marszałkowska 77/79 pok. 123
tel. (22) 443 22 87
tel. kom. 0 510 206 168
fax. (22) 443 22 72
email: tkunert@um.warszawa.pl