null

Weekendowy remont ul. Powązkowskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do frezowania podczas pracy - zbliżenie na parujący asfalt
Maszyna do frezowania. | Autor: ZDM Warszawa

Nadchodzący, długi weekend to okazja na wygładzenie nawierzchni ulicy Powązkowskiej. Na czas frezowania droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu – od ulicy Maczka do skrzyżowania z Krasińskiego. Prace spowodują też zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Trwają remonty kolejnych warszawskich ulic. W długi weekend czerwcowy, 7-11 czerwca, miejscy drogowcy sfrezują starą i ułożą nową nawierzchnię pomiędzy ulicą gen. Maczka a ul. Z. Krasińskiego.

Roboty rozpoczną się w środę, 7 czerwca, o godzinie 22:00. Obie jezdnie Powązkowskiej na remontowanym odcinku zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Z tego powodu jadący ulicą Maczka od Powstańców Śląskich na rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej, nad trasą S8, nie pojadą prosto. Przed tym skrzyżowaniem zmieni się układ pasów. Jeden z pasów do jazdy prosto zmieni się w lewoskręt, drugi zostanie zamknięty – na zewnętrznych ruch będzie odbywał się bez zmian. Na samym rondzie obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w al. Armii Krajowej.

Zmiany w organizacji ruchu wystąpią także u zbiegu Powązkowskiej, Krasińskiego i Ficowskiego. Z żadnej z tych ulic nie będzie można wjechać na remontowaną Powązkowską. Na ulicy Krasińskiego wygrodzony zostanie skrajny prawy pas, a ze środkowego będzie można pojechać wyłącznie prosto (obok utrzymana będzie możliwość skrętu w lewo). Na Powązkowskiej od strony Rydygiera wygrodzony zostanie środkowy pas, a ze skrajnego prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo. Lewoskręt na tej jezdni pozostanie bez zmian.

Na remontowany odcinek Powązkowskiej nie będzie można także wyjechać z dochodzących do niej dróg osiedlowych.

Proponowane objazdy

Podczas prac zamknięta zostanie zebra przez ulicę Powązkowską. Piesi będą kierowani do sąsiednich przejść.

Dla remontowanego odcinka Powązkowskiej wyznaczone zostaną objazdy al. Armii Krajowej do ulicy Broniewskiego i dalej Krasińskiego lub Elbląską, Broniewskiego i al. Armii Krajowej.

Kierowcy będą mogli uniknąć utrudnień, kierując się do ulicy Okopowej, al. Jana Pawła II, ulicy Broniewskiego, al. Reymonta i Powstańców Śląskich.

Autobusy pojadą inaczej

W związku z frezowaniem od środy, 7 czerwca, wieczorem do poniedziałku, 12 czerwca, rano zmienią się trasy linii autobusowych 103, 122, 180, 221 i 409.

Autobusy linii 103 zostaną skierowane na objazd ulicami Krasińskiego, Elbląską i Broniewskiego. Tak samo zaczną omijać utrudnienia autobusy linii 180 oraz 409 – dalej pojadą ulicami Galla Anonima i J. Kochanowskiego do J. Conrada, a 122 będzie kursowało W. Broniewskiego, al. Armii Krajowej i gen. S. Maczka. Od czwartku do niedzieli, od 8 do 11czerwca, autobusy linii 221 będą jeździły wydłużoną trasą: Dw. Gdański (L. Rydygiera) – ks. R. Indrzejczyka – L. Rydygiera – Powązkowska – Z. Krasińskiego do placu T.W. Wilsona.

Ulica Powązkowska na całym odcinku zostanie ponownie otwarta w poniedziałek, 12 czerwca ok. godz. 5.00. Wtedy autobusy linii 103, 122, 180, 221 i 409 wrócą na dotychczasowe trasy.

W następnym etapie stołeczni drogowcy wymienią nawierzchnię na południowej jezdni Powązkowskiej pomiędzy Krasińskiego a Niemena.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.