null

Weekendowe zmiany w kursowaniu metra linii M1

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wejśćie (zejście) do stacji Metro Politechnika
Metro Politechnika | Autor: Szymon Pulcyn

W sobotę i niedzielę, 21 i 22 października, pociągi linii metra M1 będą kursowały tylko między Młocinami a Politechniką. Na dalszym odcinku trasy uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza ZM1 oraz tramwajowa 74.

Od sobotniego poranka 21 października, do niedzieli 22 października, do końca kursowania, pociągi linii metra M1 nie będą jeździć od Kabat do Politechniki i w odwrotnym kierunku. Wyłączenie na tym odcinku spowodowane jest modernizacją podstacji trakcyjno-energetycznych zasilających podziemną kolej. Takie prace Zarząd Transportu Miejskiego – wspólnie z Metrem Warszawskim – przeprowadził już na stacjach: Imielin (w 2020 roku), Ursynów (2021) i Kabaty (2022). Teraz nadszedł czas na Wilanowską. Wykonywane prace wymagają wyłączenia napięcia na czas wymiany rozdzielnic i szaf elektrycznych, stąd przerwa w ruchu pociągów.

Zastępcze autobusy...

W czasie prac w metrze uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZM1. Autobusy będą jeździły między pl. Konstytucji a Kabatami do późnych godzin nocnych, tak aby pasażerowie z późnowieczornych kursów metra mogli się do nich przesiąść. Autobusy rozpoczną kursowanie ok. godz. 5:00 rano i w nocy z soboty na niedzielę będą jeździły do ok. godz. 3:00, a z niedzieli na poniedziałek do ok. 1.00. W najpopularniejszych godzinach kursowania na przystanki podjadą co ok. 4 minuty (sobota w godz. 9:00-17:00) lub 5 minut (niedziela w godz. 10:00-18:00).

Szczegółowa trasa ZM1: w kierunku PL. KONSTYTUCJI: METRO KABATY  – al. Komisji Edukacji Narodowej  – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – al. Niepodległości – Stefana Batorego – L. Waryńskiego - PL. KONSTYTUCJI; w kierunku METRO KABATY: PL. KONSTYTUCJI – L. Waryńskiego – Stefana Batorego – al. Niepodległości – al. Wilanowska - przejazd przez pętlę METRO WILANOWSKA - al. Wilanowska – Rolna – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – al. Komisji Edukacji Narodowej – METRO KABATY.

... i tramwaje

Na tory wyjadą także tramwaje linii zastępczej 74. I podobnie jak autobusy ZM1, będą kursowały do późnych godzin nocnych, czyli w nocy z soboty na niedzielę do ok. godz. 3:00, a z niedzieli na poniedziałek do ok. godz. 1:00. W ciągu dnia, między godz. 7:00 a 19:00 składy będą jeździły co 7-8 minut, w pozostałych porach co 10 minut, przy czym nocne odjazdy zaplanowano co ok. 15 minut w koordynacji z przyjazdami metra na stację Politechnika.

Trasa tramwaju 74: WYŚCIGI – Puławska – Marszałkowska – Nowowiejska – L. Krzywickiego – Filtrowa – pl. G. Narutowicza – PL. NARUTOWICZA

Uwaga, linia autobusowa 192 w weekend 21-22 października zostanie zawieszona, a na trasy linii 200 i N34 skierowane zostaną autobusy o większej pojemności.