null

Weekendowe zamknięcie ul. Górczewskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przygotowania do asfaltowania północnej jezdni ul. Górczewskiej

W najbliższy weekend, 25-27 marca, wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra będzie asfaltował północną jezdnię ul. Górczewskiej, na odcinku od ul. Góralskiej do ul. S. Konarskiego. Kierowcy pojadą w obu kierunkach jezdnią południową.

Od piątku, 25 marca, od ok. godz. 22.00 budowniczowie II linii metra rozpoczną układanie ostatniej (ścieralnej) warstwy asfaltu na ul. Górczewskiej. W czasie tych prac kierowcy jadący w kierunku Bemowa będą kierowani na sąsiednią nitkę. Ruch na jezdni południowej będzie odbywać się po jednym pasie w każdym kierunku.

Przygotowania do asfaltowania północnej jezdni ul. Górczewskiej
 

Zjazd na jezdnię południową

Jadący w kierunku Bemowa zjadą na południową jezdnię na skrzyżowaniu z ul. Góralską. Przed skrzyżowaniem będą mieli do dyspozycji tylko jeden (z dotychczasowych dwóch) pas do jazdy prosto oraz pas do skrętu w lewo w ul. Góralską. Skrajny prawy pas oraz jeden z pasów do jazdy prosto zostaną wyłączone z ruchu.

Powrót na jezdnię północną

Kierowcy jadący w stronę Bemowa powrócą na swoją – północną – jezdnię na skrzyżowaniu z ul. S. Konarskiego. Dostępny dla nich będzie jeden pas do jazdy prosto i skrętu w lewo. Jadący z przeciwnej strony będą mogli skręcić z osobnych pasów w lewo lub w prawo w ul. S. Konarskiego lub jechać prosto. Drugi pas do jazdy prosto zostanie wygrodzony.

Dojazd do centrum handlowego

W czasie prac cały czas możliwy będzie dojazd do centrum handlowego. Będzie się on odbywał wyłącznie przejazdem pod wiaduktem drogowym. Wyjazd na ul. Górczewską możliwy będzie – tak jak dotychczas – w prawo w stronę centrum.

Ruch pieszych i rowerzystów pozostanie bez zmian. Przejścia dla pieszych przez ul. Górczewską będą funkcjonowały przez cały czas prac. Zapewnione także zostanie dojście do tymczasowych przystanków na jezdni południowej.

Warszawski Transport Publiczny

Podczas prac linie autobusowe będą kursowały bez zmian. Przy południowej jezdni ul. Górczewskiej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki Góralska 52 i Białowiejska 52 zlokalizowane na wysokości przystanków stałych. Nie będzie działał przystanek Grodkowska 02.

Stała organizacja ruchu ma zostać przywrócona w niedzielę, 27 marca, ok. godz. 22.00.