null

Weekendowe utrudnienia na warszawskich ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warszawski Transport Publiczny

W najbliższy weekend, 4 i 5 czerwca, odbędą się liczne wydarzenia, które na warszawskich ulicach mogą spowodować czasowe zmiany w ruchu drogowym. Dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego przygotowano trasy objazdowe.

Zgromadzenia i przemarsze

W sobotę o godz. 10:00 w parku Świętokrzyskim rozpocznie się zgromadzenie, którego uczestnicy przemaszerują następnie ulicami Świętokrzyską, Marszałkowską, przez pl. Bankowy, ulicą Senatorską przed gmach przy ul. Miodowej 15 i dalej Miodową, Bonifraterską pod wiadukt przy ul. Słomińskiego.

Kolejne zgromadzenie zaplanowane zostało na pl. Krasińskich. Jego Osoby biorące w nim udział w godz. 13:30-15:00 przejdą ulicami Miodową, Senatorską, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, rondo ONZ, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, Kapucyńską, Miodową do pl. Krasińskich.

Podczas tych przemarszów swoje trasy mogą zmienić autobusy linii: 106, 116, 160, 171, 174, 178, 180, 190, 222, 503, 517, 518 i 520. Szczegółowy opis możliwych zmian tras autobusów dostępny jest na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Wieczorny i nocny przejazd rolkarzy

Także w sobotę na ulicach pojawią się rolkarze z Nightskating Warszawa. Tego dnia odbędą się dwa przejazdy – oba rozpoczną się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Mniej doświadczeni miłośnicy sportów wrotkarskich spotkają się o godz. 18:00, by godzinę później wyruszyć na trasę „Kids”. Przejazd poprowadzony został ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. Piłsudskiego, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, al. Jana Pawła II, rondo ONZ, Prosta, Towarowa, Okopowa, al. „Solidarności”, al. Jana Pawła II, rondo ONZ, Świętokrzyska, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście.

Najwytrawniejsi wrotkarze i rolkarze zbiorą się o godz. 21:00, by wyruszyć na 52-kilometrowy przejazd o godz. 22:00. Trasa „Extreme” została wyznaczona ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, pl. Piłsudskiego, Królewska, Marszałkowska, pl. Bankowy, al. „Solidarności”, Okopowa, Leszno, Górczewska, Lazurowa, al. 4 Czerwca 1989 r., Al. Jerozolimskie, Łopuszańska, al. Krakowska, Komitetu Obrony Robotników, Żwirki i Wigury, Bennetta, Narkiewicza, Wirażowa (postój), Poleczki, Pileckiego, Cieszewskiego, al. KEN, Płaskowickiej, Branickiego, Przyczółkowa, Wiertnicza, Powsińska, Czerniakowska, al. Becka, most Siekierkowski, Wał Miedzeszyński, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście.

Na trasach obu przejazdów będą występować czasowe zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Święto Dziękczynienia w Wilanowie

W niedzielę z Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela do Wilanowa przejdzie pielgrzymka z okazji Święta Dziękczynienia. Procesja rozpocznie się o godz. 7:40, a jej uczestnicy przejdą ulicami Świętojańską, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, rondo de Gaulle'a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederską, Jana III Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej, Hlonda. Przemarsz zakończy się około godz. 11:30. Do skrzyżowania ul. Sobieskiego z Nałęczowską procesja będzie szła jezdnią w kierunku Wilanowa (ruch w kierunku przeciwnym będzie utrzymany). Na dalszym odcinku zostaną wyłączone z ruchu obydwie jezdnie. W czasie procesji swoje trasy zmienią autobusy linii: 107, 116, 118, 119, 148, 159, 164, 166, 172, 178, 180, 195, 217, 222, 503, 519, 522.

W związku z organizacją uroczystości przed Świątynią Opatrzności Bożej od godz. 9:00 w sobotę do niedzieli do końca dnia wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia al. Rzeczpospolitej (w kierunku świątyni) pomiędzy ul. Hlonda a ul. Sejmu Czteroletniego. Jezdnia w kierunku centrum zostanie wyłączona w niedzielę, w godz. 6:00-22:00.

W niedzielę od godz. 6:00 do 22:00 całkowicie wyłączona dla ruchu zostanie ul. Hlonda na odcinku od al. Rzeczpospolitej do ul. Ledóchowskiej.

W tym dniu wyznaczone zostaną również dodatkowe miejsca postojowe na zewnętrznych pasach al. Rzeczpospolitej. Te na jezdni wschodniej będą dostępne od godz. 6:00, natomiast te po stronie zachodniej po przejściu pielgrzymki, od około godz. 11:45. Parkingi dla pielgrzymów (w godz. 6:00-22:00) będą działać również przy ul. Branickiego na dwóch skrajnych pasach pomiędzy ul. Ledóchowską a al. Rzeczpospolitej (dla aut osobowych) oraz na ul. Przyczółkowej od ul. Klimczaka do Branickiego (jeden pas jezdni przeznaczony dla autokarów). Wyłączenia i zamknięcia tych pasów z ruchu potrwają do godz. 22:00.

W sobotę od godz. 9:00 trasy autobusów linii 217, 522 i N81 zostaną skrócone do skrzyżowania al. Rzeczypospolitej z ulicami Hlonda i Klimczaka. Natomiast w niedzielę autobusy linii 217 i 522 będą dojeżdżały tylko do skrzyżowania al. Rzeczypospolitej i ul. Oś Królewska. Tego dnia do obsługi obu linii zostaną skierowane wyłącznie autobusy przegubowe, które będą kursowały z większą częstotliwością, według specjalnego rozkładu jazdy.

Więcej informacji o zmianach w kursowaniu autobusów na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.