null

Weekendowe remonty i zmiany na drogach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwujezdniowa ulica na wiadukcie, po której jadą samochody

Warszawscy drogowcy planują intensywne prace remontowe w najbliższy weekend. W piątkowy wieczór, 21 października, rozpocznie się wyburzanie zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej. Ze względów bezpieczeństwa ruch na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany w weekend. W tym samym czasie prowadzony będzie również remont ul. Ryżowej, od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi – wraz z południową częścią tego skrzyżowania.

Wyburzanie wiaduktu na Marcelinie

Prywatny inwestor kończy prace na łączniku jezdni ul. Marywilskiej, w rejonie Marcelina. Roboty w tym miejscu potrwają do piątku, 21 października. Po ich zakończeniu, o godz. 22:00, mostowcy przystąpią do wyburzania zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej, położnego pomiędzy ul. Smugową a ul. Kupiecką. Z uwagi na wiek wiaduktu oraz jego konstrukcję, na czas rozbiórki zamknięty zostanie nim przejazd w obu kierunkach. Z tego powodu autobusy linii 176 i N64 będą kończyć trasę po południowej stronie przebudowywanego obiektu, a po północnej zostanie uruchomiona linia zastępcza Z76. Zamknięty odcinek kierowcy będą mogli objechać ulicami: Płochocińską, Modlińską, Klasyków i Czołową.

Nowa nawierzchnia na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i ul. Ryżowej

Również w weekend rozpocznie się frezowanie południowej ul. Ryżowej, od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi. To ostatni etap prac, które prowadzone są od niemal roku. Powstała tu m.in. nowa kanalizacja sanitarna, a sygnalizacja świetlna została przebudowana. Od piątku, 21 października, od godz. 22:00 do poniedziałku, 24 października, do ok. godz. 5:00 ulica Ryżowa zostanie zamknięta od jej południowego krańca do Al. Jerozolimskich. Prace obejmą też południową część skrzyżowania z tą arterią. Zamknięty zostanie prawy pas Al. Jerozolimskich w stronę centrum. Kierowcy stracą możliwość skrętu w Ryżową na południe (w stronę Opaczy). Objazd utrudnień poprowadzony zostanie ul. Bodycha – do Al. Jerozolimskich. Stąd będzie można pojechać ulicami: Starodęby, Składkowskiego i Prystora do Ryżowej. Jadący z centrum dostaną się do ul. Żywieckiej ulicami Rawską i Prystora do ul. Ryżowej i dalej, na skrzyżowaniu z Alejami, w lewo do ul. Żywieckiej. Chcąc dojechać z ul. Żywieckiej do Opaczy – po zjechaniu w prawo, na Al. Jerozolimskie, kierowcy będą mogli zawrócić na wysokości Łopuszańskiej.

Przez trzy dni objazdem kursować będą także autobusy linii 220.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.