null

Weekendowe prace na ul. Szwedzkiej i Kasprzaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania układa nowy asfalt. Asfalt dymi.
Kierowcy pojadą ul. Szwedzką już w poniedziałek.

Ciepłownicy kończą prace na ul. Szwedzkiej, na Nowej Pradze – w sobotę, 5 listopada, rozpocznie się asfaltowanie jezdni. Przez weekend ulica będzie zamknięta od ul. Bródnowskiej do Strzeleckiej, ale w poniedziałek kierowcy pojadą już po nowym asfalcie. Trwa również budowa trasy tramwajowej na Kasprzaka. W sobotni wieczór oddane do ruchu zostanie skrzyżowanie tej ulicy ze Skierniewicką.

Szwedzka przejezdna od poniedziałku

To już finał budowy nowego ciepłociągu na ulicy Szwedzkiej. Po pracach podziemnych pora na asfaltowanie jezdni. W weekend, 5-6 listopada, droga będzie zamknięta na odcinku od ul. Bródnowskiej do Strzeleckiej. Prace w tym miejscu będą prowadzone od soboty od godz. 6:00.

Kierowców jadących od strony ul. Starzyńskiego obowiązywać będzie nakaz skrętu w prawo w Bródnowską. Ulica Kowieńska zostanie zamknięta przed skrzyżowaniem z ul. Szwedzką. Poruszający się od strony al. „Solidarności” na skrzyżowaniu ze Strzelecką nie pojadą prosto. Można tu będzie jedynie skręcić w prawo lub w lewo. Niemożliwy natomiast będzie skręt ze Strzeleckiej w stronę Starzyńskiego. Objazdy wyznaczono ulicami: Stalową, Inżynierską, 11 listopada i Starzyńskiego.

W czasie prac, w sobotę i niedzielę, autobusy będą kursować objazdami: linia 135 zmieni trasę na: Dąbrowszczaków, Inżynierską i Stalową; autobusy linii nocnych N14 i N64 zostaną skierowane na objazd: 11 Listopada – Ratuszowa – Dąbrowszczaków (powrót ulicami: Dąbrowszczaków – Inżynierska – 11 Listopada).

W poniedziałek, 7 listopada, ulica Szwedzka zostanie otwarta i przejezdna w obu kierunkach. Po nowej nawierzchni kursować będą także – podstawowymi trasami – autobusy komunikacji miejskiej.

Tramwaj na Kasprzaka coraz bliżej

Praca wre również na budowie trasy tramwajowej na ul. Kasprzaka. W sobotę, o godzinie 20:00, otwarte zostanie na skrzyżowanie ze Skierniewicką i fragment północnej jezdni ul. Kasprzaka. W tym miejscu samochody będą mogły już poruszać się dwoma jezdniami.

Rozebrany zostanie dotychczasowy przejazd. Prace będą prowadzone na lewym pasie w kierunku centrum, ale poza porannym szczytem. Od godziny 6:00 do 10:00 kierowcy będą mieli do dyspozycji wszystkie pasy. Budowa na tym odcinku zakończy się na początku grudnia.

Jednocześnie pomiędzy skrzyżowaniami z Płocką i Bema robotnicy zajmą lewe pasy obu jezdni ul. Kasprzaka. Ruch pieszy i rowerowy zostanie poprowadzony północną stroną ulicy. Na odcinku, na którym trwają prace, nie będzie można zawracać. Taka organizacja obowiązywać będzie do początku grudnia.

Na Woli powstaje ponad 2 km nowych torów między ulicami Wolską i Skierniewicką oraz modernizowane jest ok. 1,2 km istniejącego torowiska na ul. Wolskiej i Kasprzaka. Wybudowane zostaną nowe przystanki przy ul. Płockiej – przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona. Nowa trasa zapewni szybki dojazd do stacji metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Budowa ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Mapa z planem objazdu ul. Szwedzkiej w trakcie remontu.