null

Weekendowe prace na torach i drogach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Frezowanie ulicy nocą - na pierwszym planie asflat, w tle maszyny i robotnik
Autor: ZDM Warszawa

Tramwajarze nie zwalniają tempa prac. W najbliższą sobotę i niedzielę rozbiorą ostatnią z kładek nad ulicą Jana III Sobieskiego oraz ułożą nową nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Kasprzaka i Ordona. Z kolei w dwa kolejne weekendy będą remontowali torowisko na rondzie Daszyńskiego.

Asfaltowanie skrzyżowania ulic Kasprzaka i Ordona

Tory u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona gotowe. Teraz budowniczowie trasy tramwajowej ułożą w tym miejscu nową nawierzchnię. Prace te przeprowadzą od soboty, 18 listopada, od godziny 4:00 do niedzieli, 19 listopada, do godziny 17:00. W tym czasie skrzyżowanie ulic Kasprzaka i Ordona będzie zamknięte. Z tego powodu z ulicy Wolskiej nie będzie można zjechać na Kasprzaka – zarówno na rozwidleniu za Redutową, jak i na skrzyżowaniu z Elekcyjną. W weekend autobusy linii 105, 167 i Z26 pojadą objazdami, natomiast kursowanie linii 255 będzie zawieszone. Więcej informacji na temat zmian w ruchu w tym miejscu można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Torowcy na rondzie Daszyńskiego

W nadchodzący i kolejny weekend, 18-19 oraz 25-26 listopada, tramwajarze wyremontują torowisko na rondzie Daszyńskiego. W związku z pracami kierowcy będą mieli utrudniony przejazd po północnej, a w kolejny weekend po południowej stronie skrzyżowania. W pierwszy weekend objazd zostanie poprowadzony ulicą Towarową do skrzyżowania z Grzybowską, gdzie będzie można zawrócić. W następny weekend znaki będą prowadziły do zawrotki pomiędzy ulicą Srebrną a Alejami Jerozolimskimi.

Tramwaje nie będą jeździły ulicami Okopową i Towarową od alei „Solidarności” do placu Zawiszy. Trasa „jedynki” zostanie skrócona do Zajezdni Wola czyli tramwaje będą jeździły między Annopolem a ulicą Skierniewicką. Tramwaje linii 22 będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza a 24 na trasie Gocławek – Banacha. Uruchomione zostaną dwie linie zastępcze – tramwajowa 71 i autobusowa Z-2. Zastępcze tramwaje pojadą z Annopola na Nowe Bemowo przez most Gdański, Okopową, al. Solidarności i Młynarską; autobusy z pl. Narutowicza do skrzyżowania ulicy Okopowej z al. „Solidarności” – ulicami Grójecką i Towarową. Trasami objazdowymi pojadą autobusy linii 105, 178, 191, 255 N45 i N95, a kursowanie 255 będzie zawieszone.

Informacje dotyczące pozostałych zmian w ruchu w tym rejonie znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Rozbiórka kładki nad ulicą Jana III Sobieskiego

Tramwajarze, budujący torowisko do Wilanowa, w nadchodzący weekend rozbiorą kładkę dla pieszych nad ulicą Jana III Sobieskiego. Obiekt przy ulicy Kostrzewskiego to ostatnia tego typu konstrukcja na tej trasie. Wcześniej wyburzone zostały kładki przy Czarnomorskiej oraz Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Przestarzałe kładki zastąpią wygodniejsze zebry.

Podobnie jak w poprzednich etapach, rozbiórka potrwa nie więcej niż 24 godziny. Prace ruszą w sobotę, 18 listopada, o godzinie 6:00 i potrwają najpóźniej do niedzieli, 19 listopada, do godziny 6:00. W tym czasie ulica Jana III Sobieskiego będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Dolną i Chełmską do ulicy Kostrzewskiego. Przez całą sobotę linie: 116, 166, 172, 503, 519 i 522 będą kursowały trasami objazdowymi. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji ruchu na ulicy Jana III Sobieskiego znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

asafaltowanie skrzyżowania Kasprzaka-Ordona - objazd zamkniętego odcinka_mapka
Zobacz galerię (4 zdjęć)
rozbiórka kładki nad Jana III Sobieskiego - objazd zamkniętego odcinka_mapka
remont torowiska na rondzie Daszyńskiego - etap 1 (płn)_mapka
remont torowiska na rondzie Daszyńskiego - etap 2 (płd)_mapka