null

Weekendowe prace na Puławskiej – zmiany dla pasażerów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Prace na torowisku tramwajowym_podnośnik na ciężarówce montuje sieć trakcyjną_po prawej budynki_po lewej zieleń
Prace na torowisku | Autor: Tramwaje Warszawskie

W sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia, tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Puławską – pomiędzy pl. Zbawiciela a ul. J.P. Woronicza. Zmienią się trasy tramwajów linii 4, 10, 18 i 31 oraz autobusów 218. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa.

Weekendowe wyłączenie ruchu tramwajowego jest spowodowane pracami związanymi z podłączaniem trasy do Wilanowa do węzła torowego przy Puławskiej. Będą one polegały na podłączeniu sieci trakcyjnej, a także na podłączaniu zasilania zwrotnic, które umożliwią skręcanie tramwajom jadącym do Wilanowa. W kolejnych dniach tramwajarze będą prowadzili pierwsze testowe wjazdy techniczne na tory przy ul. Goworka.

Objazdy i skrócone kursy

Tramwaje linii 4 do pętli na Wyścigach pojadą ulicą Nowowiejską, al. Niepodległości, Wołoską, J.P. Woronicza i Puławską. Trasy linii 10 i 18 zostaną skrócone do przystanku Metro Politechnika. Tramwaje dojadą tam swoimi stałymi trasami. Następnie zamienią się numerami i będą jechały dalej – po trasie innej linii. Przykładowo „dziesiątka” – jadąca z Osiedla Górczewska – od Metra Politechnika pojedzie jako „osiemnastka” jej trasą na pętlę Żerań FSO.

Składy 31 będą kursowały między PKP Służewiec a Wyścigami. Autobusy linii 218 zakończą trasę przy Metrze Wierzbno. Autobusy linii zastępczej Z-4 będą jeździły między pl. Konstytucji a Metrem Wilanowska – w sobotę co ok. 7 i pół minuty, w niedzielę co 10 minut.

Dokładne trasy tramwajów i autobusów w zmienionych relacjach: 

4: RONDO ŻABA – ... – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – J.P. Woronicza – Puławska –  ... –  WYŚCIGI;

10: OS. GÓRCZEWSKA – ... – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA  (dalej jako linia 18 w kierunku ŻERAŃ FSO);

18: ŻERAŃ FSO – ... – Marszałkowska – Nowowiejska – METRO POLITECHNIKA (dalej jako linia 10 w kierunku OS. GÓRCZEWSKA);

31: PKP SŁUŻEWIEC – ... – J.P. Woronicza – Puławska – WYŚCIGI;

218 w kierunku Królikarnia: METRO WILANOWSKA – ... – J.P. Woronicza – METRO WIERZBNO 05; w kierunku Metro Wilanowska: KRÓLIKARNIA 08  – J.P. Woronicza – ... – METRO WILANOWSKA.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Prace na torowisku tramwajowym_podnośnik na ciężarowce montuje sieć trakcyjną