null

Weekendowe prace na placu Narutowicza

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autobus miejski linii 520 w kierunku Placu Bankowego na ulicach Warszawy.
Zmiany w organizacji ruchu

W przedłużony weekend, ze świętem Bożego Ciała, tramwajarze wyremontują torowisko na placu Narutowicza. Na wysokości ul. Filtrowej, zamknięta zostanie jezdnia Grójeckiej, prowadząca do centrum. Zmienią się trasy tramwajów kursujących Filtrową i autobusów jadących w kierunku Śródmieścia. Uruchomiona zostanie linia zastępcza.

Tramwajarze zaczną prace w nocy ze środy na czwartek, z 15 na 16 czerwca. Zamkną wówczas jezdnię ul. Grójeckiej w kierunku centrum. Kierowcy będą mogli pojechać wyłącznie jednym pasem wzdłuż placu Narutowicza do ul. Filtrowej. Wyjazd z tej ostatniej na Grójecką zostanie zamknięty. Z ul. Akademickiej w Filtrową będzie można skręcić wyłącznie w prawo, a z Filtrowej w Akademicką – tylko w lewo.

Jadący ul. Grójecką od strony ul. Banacha, na skrzyżowaniu z Wawelską zamiast czterech, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: jeden do skrętu w prawo, przylegający do niego do jazdy na wprost, a skrajny lewy umożliwiający jazdę prosto i w lewo. Jeden ze środkowych pasów – zostanie wygrodzony.

Objazd wyznaczono od skrzyżowania ul. Grójeckiej i Wawelskiej do Żwirki i Wigury, dalej ul. Krzyckiego i Raszyńską w stronę centrum do Al. Jerozolimskich. Dla podróżujących ul. Grójecką od strony placu Zawiszy, na wysokości ul. Słupeckiej, wyznaczony zostanie pas do zawracania.

Prace zakończą się w nocy z niedzielę na poniedziałek, z 19 na 20 czerwca.

Komunikacja:

Na czas robót konieczne będzie wyłączenie ruchu tramwajów na ul. Filtrowej i Nowowiejskiej do al. Niepodległości. Zmienią się trasy tramwajów linii: 1, 15, 33 i 36.

Kursy linii 1 na trasie Annopol – pl. Narutowicza zostaną wydłużone do pętli P+R Al. Krakowska.

Składy linii 15 i wybrane linii 33 będą miały skrócone trasy. Na przystanku Nowowiejska składy linii 15 jadące z pętli Marymont Potok zmienią numer na 33 i pojadą do pętli Metro Młociny; co drugi, jadący z pętli Metro Młociny tramwaj linii 33 zmieni numer na 15 i pojedzie do pętli Marymont Potok.

Linia 36 będzie kursowała na trasie objazdowej z jedną pętlą przy metrze Marymont. Z ul. Nowowiejskiej tramwaje tej linii skręcą w al. Niepodległości i pojadą ul. Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, ul. Ks. Popiełuszki.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 14.

Uruchomiona zostanie tu autobusowa linia zastępcza Z15, która będzie jeździła z pl. Narutowicza ulicami: Filtrową, Krzywickiego, Nowowiejską, al. Niepodległości, Wawelską, Grójecką z powrotem na pl. Narutowicza.

Autobusy na objazdach

Zmienią się także trasy autobusów linii: 157, 191, 517, 521, N35, N38, N43, N85 i N88.

Linia 191 zostanie skierowana na objazd ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Banacha. Autobusy linii 157 i 521 w kierunku pętli Gwiaździsta i Falenica ominą utrudnienia ul. Kopińską, Grójecką, Wawelską, Krzyckiego, Raszyńską i Al. Jerozolimskimi. Linia 517 oraz linie nocne N35 i N85 do pętli Centrum będzie kursowały przez Al. Jerozolimskie, ul. Niemcewicza i Grójecką. Linie nocne N38, N43 i N88 w kierunku pętli Centrum/Dw. Centralny pojadą ul. Grójecką, Kopińską, Wawelską, Krzyckiego, Raszyńską i Al. Jerozolimskimi.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.