null

Weekendowe prace drogowe na Bielanach i w Wilanowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania rozkłada gorący asfalt na drodze.

Kończy się modernizacja ulicy Jarzębskiego na Bielanach. Na finiszu są prace przy chodnikach i nowych wjazdach do posesji. Przyszedł czas na ostatni akcent remontu, czyli wymianę nawierzchni. Miejscy drogowcy zaplanowali także weekendowe frezowanie na ulicy Sytej w wilanowskich Zawadach.

W nadchodzący weekend, 25-27 listopada, z ruchu wyłączona zostanie ul. Jarzębskiego – na całej długości (od ul. Broniewskiego do Żeromskiego), w tym czasie ułożona będzie na niej nowa nawierzchnia. Prace na jezdni są zwieńczeniem tzw. „frezowania plus”, w ramach którego na ulicy pojawiły się m.in. chodniki z azylami drogowymi dla pieszych oraz nowe wjazdy do posesji.

Roboty asfaltowe rozpoczną się w piątek, 25 listopada, o godz. 22:00 i potrwają do poniedziałkowego poranka. Utrudnienia będzie można objechać ulicami Broniewskiego, Perzyńskiego i Żeromskiego. Dodatkowo na ulicach Magiera i Staffa, pomiędzy Jarzębskiego i Perzyńskiego, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

W związku z pracami inaczej pojadą autobusy linii 103, które kursować będą ulicami Rudnickiego, Perzyńskiego i Żeromskiego. Przystanki Piaski 07 i Piaski 08 oraz Bielany-Ratusz 03 zostaną zawieszone.

Wymiana nawierzchni na ul. Sytej

W czasie weekendu nowa nawierzchnia pojawi się także na około kilometrowym fragmencie ul. Sytej – od ul. Vogla do Południowej Obwodnicy Warszawy.

Prace potrwają od piątku, 25 listopada, od godz. 22:00 – do poniedziałku, 28 listopada, do godz. 4:00. W tym czasie zamknięte zostaną wszystkie wyjazdy z dróg poprzecznych na ul. Sytą. Kierowcy będą kierowani na objazd wyznaczony ulicami Vogla, Zaściankową i Bruzdową do obwodnicy. 

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 listopada, autobusy linii 164 nie dojadą do pętli Kępa Zawadowska. Pojazdy WTP będą zawracały na rondzie – u zbiegu ulic Vogla oraz Sytej – i zakończą swoją trasę na przystanku Syta 02. Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Syta 03, Lercha 01 i 02, Zawady 01 i 02, Metryczna 01 i 02, Bartyki 51 i 02, Grabalówki 01 i 02, Hoserów 01 i 02 oraz Kępa Zawadowska 01.  

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Zobacz galerię (2 zdjęć)