null

Weekendowe frezowania i inne prace na ulicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nocne frezowanie ulicy specjalną, dużą maszyną. Obok robotnicy i dwie ciężarówki. W tle skrzyżowanie i ruch uliczny.
Nocne frezowanie ul. Powązkowskiej. | Autor: ZDM Warszawa

Warszawscy drogowcy w nadchodzący weekend, 16-18 czerwca, dokończą naprawę nawierzchni prawego pasa alei „Solidarności”, a także wyfrezują kolejny fragment ulicy Powązkowskiej. Na ulicy Żelaznej przez kilka dni pracować będą stołeczni wodociągowcy. Kilkutygodniowe roboty planują też ciepłownicy, którzy wrócą na ulicę Człuchowską. Prace spowodują zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Nowy asfalt w al. „Solidarności”

Na początku maja miejscy drogowcy zaczęli remontować prawe pasy ulicy Radzymińskiej na granicy Targówka i Pragi-Północ. Teraz dokończą te prace. Od piątku, 16 czerwca, od godz. 22:00 do poniedziałku, 19 czerwca, do godz. 4:00 wymienią nawierzchnię fragmentu jezdni alei „Solidarności” przy skrzyżowaniu z ul. Heleny Rzeszotarskiej. Zajmą w tym miejscu dwa pasy ruchu. Kierowcom jadącym do centrum pozostanie tylko jeden. Dodatkowo, nie będzie można wyjechać z Rzeszotarskiej na aleję „Solidarności”. W czasie prac zawieszone będzie funkcjonowanie przystanku autobusowego Rzeszotarskiej 01.

Drugi etap frezowania Powązkowskiej

Dokładnie 54 godziny zajmie warszawskim drogowcom wymiana nawierzchni jezdni na kolejnym odcinku ulicy Powązkowskiej. Nowy asfalt pojawi się tym razem na nitce prowadzącej w kierunku Obozowej, pomiędzy ulicami Krasińskiego a Rydygiera. Z tego powodu jadący od strony Maczka będą musieli skręcić w lewo w Krasińskiego (będą mieli do dyspozycji dwa pasy) lub w prawo – w Ficowskiego. Jadący Krasińskiego będą mogli pojechać tylko w stronę Trasy AK lub prosto w Ficowskiego – bez możliwości skrętu w lewo. Prace rozpoczną się w piątek, 16 czerwca, ok. godz. 22:00, a zakończą w poniedziałkowy poranek.

W tym czasie trasami zmienionymi pojadą autobusy linii 103, 180, 409, N41 i N91. Więcej informacji na temat frezowania można znaleźć na miejskiej stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Wodociągowcy na dwóch jezdniach ulicy Żelaznej

Późnym wieczorem w piątek, 16 czerwca, miejscy wodociągowcy rozpoczną prace na ulicy Żelaznej. Spotkać ich będzie można pomiędzy ulicą Grzybowską a Łucką oraz między Alejami Jerozolimskimi a ulicą Chmielną. W zależności od miejsca prac zajmą odpowiednio zachodnią bądź wschodnią jezdnię ulicy Żelaznej. Na odcinku między Grzybowską a Łucką będą remontować sieć wodociągową, a roboty zakończą się w niedzielę, 18 czerwca, pod wieczór. Dłużej, bo do piątku, 23 czerwca, potrwa budowa nowego punktu pomiarowego dla podziemnej infrastruktury – między Alejami Jerozolimskimi a Chmielną.

Z powodu prac objazdami kursować będą autobusy linii 157. Więcej informacji na temat utrudnień znajduje się na portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Ciepłownicy wracają na Człuchowską

Z kolei po weekendzie – w poniedziałek, 19 czerwca, ok. godziny 8:00 – ciepłownicy wrócą na ulicę Człuchowską na Bemowie. Będą tam kończyć, rozpoczętą w ubiegłym roku, przebudowę sieci. Pomiędzy ulicą Drzeworytników a Świetlików zamknięta zostanie jezdnia prowadząca w kierunku Powstańców Śląskich. Na sąsiedniej nitce kierowcy pojadą w dwóch kierunkach, jednym pasem w każdą stronę. W kolejnych etapach zwężane o jeden pas ruchu będą obie jezdnie ulicy Człuchowskiej za skrzyżowaniem z Drzeworytników. W wakacje planowane jest także zamknięcie połączenia ulicy Drzeworytników z Człuchowską. Wszystkie prace w tym rejonie powinny zakończyć się w połowie września.

Dodatkowe informacje na temat organizacji ruchu w tym rejonie można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Powązkowska - objazd zamkniętego odcinka. mapka
Zobacz galerię (3 zdjęć)
ulica Żelazna - objazd zamkniętych odcinków. plan
ulica Człuchowska - objazd zamkniętego odcinka. mapka