null

Weekendowe atrakcje dla najmłodszych

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plaża Żoliborz, na pierwszym planie rodzina spędzająca czas wolny na plaży, w tle Wisła, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Pikniki, warsztaty, koncerty i spektakle – między innymi na takie atrakcje mogą liczyć najmłodsi, którzy tegoroczny Dzień Dziecka będą spędzać w Warszawie. Wydarzenia na nadchodzący weekend przygotowało kilka miejskich jednostek.

Pawilon Edukacyjny Kamień

Warsztaty przyrodnicze oraz masa ciekawych aktywności czekać będzie na uczestników pikniku, który odbędzie się 1 czerwca w Pawilonie Edukacyjnym Kamień między 12:00 a 16:00. W tych godzinach będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia kul kwietnych oraz tworzenia oryginalnych zabawek z drewna, papieru i materiałów pochodzących z recyklingu. Nie zabraknie też malowania twarzy w motywy roślinne i zwierzęce oraz gier podwórkowych, takich jak klasy czy kółko-krzyżyk. Do aktywnego uczestnictwa zachęcane będą nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy chcieliby znów przenieść się w młodzieńcze lata.

Całe wydarzenie jest bezpłatne, na część aktywności prowadzone będą zapisy (online i na miejscu):

  • 12:00–14:00: warsztat „Dzika Łąka”. Wykorzystując kolorowe farby, papier i swoją wyobraźnię, uczestnicy warsztatów zamienią otoczenie w łąkę, pełną tajemniczych roślin i zwierząt. Zapisy online pod adresem: https://tiny.pl/dfk6c.
  • 12:00–14:00: warsztat „Dzieciaki w plenerze” (I grupa). Zapisy online pod adresem: https://tiny.pl/dfk6f.
  • 14:00–16:00: warsztat „Dzieciaki w plenerze” (II grupa). Zapisy na miejscu.        
  • 12:00–16:00: warsztat „Świat Mikroorganizmów”, podczas którego uczestnicy wspólnie poszukają bakterii i sprawdzą, czy da się je zobaczyć gołym okiem. Dzieci dowiedzą się również jak ważne jest mycie rąk i co zrobić, by unikać rozprzestrzeniania się mikroorganizmów. Zapisy na miejscu, początek warsztatu o każdej pełnej godzinie.

Dzielnica Wisła

Wiele wydarzeń z okazji Dnia Dziecka czekać będzie nad Wisłą. Warszawscy plażowi zapraszają na sobotnie zajęcia z tworzenia makram na Plaży Rusałka (godz. 11:00) oraz na jogę na Plaży Żoliborz (o godz. 11:00 Joga Family, o 13:00 Joga dla dzieci). Dla tych, którzy wolą spędzić czas jeszcze bardziej aktywnie, zaplanowano zajęcia SUP w Przystani Warszawa. Start o godz. 18:00.

Dzień Dziecka świętują też nadwiślańskie lokale. W sobotę od godz. 12:00 w Cudzie nad Wisłą na najmłodszych czekać będą animacje, w tym malowanie buziek, bańki mydlane czy brokatowe tatuaże. O godz. 14:00 miłośnicy bajek Disneya będą mogli posłuchać tam koncertu piosenek w wykonaniu śpiewających księżniczek. A o godz. 16:00 warto przenieść się na Plażę Poniatówka, gdzie wystawiony zostanie spektakl o Czerwonym Kapturku. Twórcy przedstawią dzieciom i dobrze znaną bajkę i jej wersję „a co by było, gdyby”. Wstęp wolny.

W Dzielnicy Wisła Dzień Dziecka trwa przez cały weekend. Dlatego w niedzielę w MOSIR Poranki i Wieczory między godz. 12:00 a 15:00 zaplanowano m.in. warsztaty plastyczne z szybkiego szkicowania, malowanie buziek, warsztaty biżuterii z masy ceramicznej oraz gry i zabawy ruchowe dla dzieci w każdym wieku. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z przestrzenią twórczą Wizards of Art School.

Zajęcia z leśnikami

Atrakcje dla rodzin z dziećmi przygotowały też Lasy Miejskie – Warszawa. W sobotę o godz. 11:00 przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (ul. Rydzowa 1) odbędą się warsztaty wikliniarskie. Ich uczestnicy nauczą się tworzyć m.in. wianuszki i koszyczki, które potem zabiorą do domu.

Wcześniej, o godz. 9:00 będzie można wziąć udział w połączonym ze sprzątaniem lasu spacerze z entomologiem i poznać tajemnice świata owadów. Start przy skrzyżowaniu ulic Lucerny i Traktat Lubelski. Liczba uczestników na spacerze jest ograniczona, zapisy na stronie Lasów Miejskich.  

Ekopoukładani

W ramach obchodów Dnia Dziecka w niedzielę na Bielanach odbędzie się czwarta w tym roku odsłona akcji Ekopoukładani, w której mieszkańcy mogą wymienić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie na sadzonki roślin. W tym roku warszawiacy będą mieli do wyboru 8 rodzajów roślin: mrozoodporną lawendę; aksamitkę; kosmos (onętek); borówkę amerykańską; kocimiętkę Fassena; goździki; oregano i bazylię.

Akcja odbywa się w niedzielę, 2 czerwca, w godz. 11:00-16:00 na terenie Osiedla Chomiczówka (ul. P. Nerudy 1).