null

Weekendowa przejażdżka zabytkowym tramwajem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zabytkowy tramwaj linii M na ulicy Warszawy w zimowej aurze. Chodniki przysypane śniegiem.
Kto ma ochotę na przejażdżkę tramwajem linii "M"?

W najbliższy weekend, 3-4 grudnia, warszawiacy i turyści odwiedzający stolicę będą mogli przejechać się zabytkowymi tramwajami. Oznaczone literą „M” wagony połączą Wolę ze Śródmieściem i Pragą Północ.

Historyczne pojazdy będą kursowały w sobotę i niedzielę, 3 i 4 grudnia, w godz. 13:00-19:00 na trasie: KOŁO – Obozowa – Młynarska – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Linię będą obsługiwały wagony typu K z lat 40., modele generacji N z lat 50. oraz jeden wagon szybkobieżny typu 13N z lat 60. ubiegłego wieku. Godziny odjazdów tramwajów linii M można sprawdzić na stronie WTP w zakładce rozkłady jazdy.

W zabytkowych wagonach obowiązują wszystkie rodzaje biletów ZTM. Skasują je konduktorzy – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy „przybiją” specjalną pieczątkę – wraz z adnotacją o dacie i godzinie ważności biletu. Przejazd na podstawie ważnego biletu krótko- lub długookresowego możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Kolejny raz specjalnymi, zabytkowymi pojazdami będzie można się przejechać 26 grudnia. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tramwaje linii M będą kursowały na tej samej trasie, w godzinach 12:00-18:00.