null

Weekend ze zwierzakami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cztery oryksy szablorogie stoją pod zadaszeniem
Oryksy szablorogie

Najbliższy weekend w stolicy upłynie pod znakiem wydarzeń dla wielbicieli zwierząt. W sobotę na piknik edukacyjny zaprasza Warszawskie ZOO. Z kolei w niedzielę do odwiedzin parku na Mokotowie zachęca Schronisko na Paluchu.

Sobota z oryksem

Oryksy szablorogie to antylopy, które dawniej występowały w wielu rejonach Afryki. Obecnie zwierzęta uznawane są za wymarłe w naturalnym środowisku. Od kilku lat prowadzone są programy, które mają na celu przywrócenie ich do środowiska. Ochrona tego gatunku w ogrodach zoologicznych ma kluczowe znaczenie. Warszawskie ZOO od lat hoduje i rozmnaża oryksy.

Tym niezwykłym antylopom poświęcony będzie sobotni piknik edukacyjny zorganizowany wspólnie przez Warszawskie ZOO, Fundację Panda oraz Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Emiratu Ras Al Khaimah. To właśnie ten emirat jest opiekunem-sponsorem stołecznych oryksów. Uczestnicy wydarzenia poznają bliżej antylopy. Na dzieci czekać będą liczne animacje, zabawy i konkursy. Specjalnym punktem programu będzie przedstawienie teatralne przygotowane przez Teatr Lalka.

Piknik odbędzie się w sobotę między godz. 12:00 a 16:00 w Alei Głównej, nieopodal wybiegu oryksów.

Psia niedziela z podopiecznymi Palucha

Warszawskie Schronisko na Paluchu zaprasza na kolejną tegoroczną odsłonę akcji Adoptuj Warszawiaka. Tym razem podopiecznych placówki będzie można spotkać w niedzielę między godz. 13:00 a 16:00 w Parku Morskie Oko.

Podczas wydarzenia warszawiacy będą mogli za darmo zaczipować swoje psy, a także zrobić im pamiątkowe zdjęcie w plenerowym studiu. Dla uczestników zaplanowano także warsztaty robienia kocich zabawek.