null

Weekend w galerii... sztuki?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika. Góral w stroju ludowym tańczy z ciupagami. Wokół dwie góralki tańczą
Praca autorstwa Karola Radziszewskiego. | Autor: Warsaw Gallery Weekend

Jak co roku w ostatni weekend września odbędzie się Warsaw Gallery Weekend. 33 prywatne galerie sztuki zaprezentują 38 wystaw. Poza tym zaplanowano spotkania z artystami, kulturalne spacery i wydarzenia specjalne.

Warsaw Gallery Weekend jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, zaprezentują nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Prace komentują różne dziedziny życia – odnoszą się do sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości i uniwersalnych tematów humanistycznych.

Warsaw Gallery Weekend pozwala zobaczyć świat sztuki od innej niż instytucjonalna strony, nie w muzeach i centrach kultury, ale tam gdzie sztuka jest żywa, a kontakt z twórcami bezpośredni.

W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program w tym roku skupi się na sztuce video, odbędą się panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe w kinie Amondo.

W warszawskich galeriach będzie można zobaczyć prace m.in.: Dawida Radziszewskiego, Stanisława Dróżdża, Katarzyny Korzeniewskiej, Nicolasa Grospierra, Oscara Dawickiego, Arobala i Joanny Woś.

W Warsaw Gallery Weekend 2022 wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i Wrocławia. Więcej informacji na stronie: warsawgalleryweekend.pl

Wstęp do wszystkich galerii w ramach wydarzenia jest bezpłatny.