null

Weekend prac drogowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na ulicach Białołęki i Ursynowa pojawi się nowa nawierzchnia, wodociągowcy będą pracować w Ursusie, a tramwajarze na trambuspasie na moście Śląsko-Dąbrowskim. Zostaną wytyczone objazdy, które będą obowiązywać zarówno samochody indywidualne, jak i pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Wymiana nawierzchni na Płaskowickiej

Mimo że zasadnicza budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie zakończyła się już jakiś czas temu, to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż prowadzi prace związane z wymianą nawierzchni sąsiadujących ulic. Od piątku, 22 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 25 lipca, do godz. 6.00 drogowcy pojawią się na fragmentach ul. Braci Wagów (na odcinku od ul. Płaskowickiej do budynku pod adresem Braci Wagów 20) oraz na jednej jezdni ul. Płaskowickiej (w kierunku Puławskiej, od ul. Pileckiego do Gandhi). W czasie prac na trasę objazdową zostaną skierowane autobusy linii 185 i 503. Informacje o objazdach wytyczonych w czasie prace można znaleźć na miejskim portalu Infoulice.

Frezowanie Płochocińskiej

Pięć dni potrwa remont na ul. Płochocińskiej. Prace, zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich, będą polegały na usunięciu (frezowaniu) zniszczonej warstwy nawierzchni i ułożeniu nowej, na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. Na tym fragmencie droga zostanie wyłączona z ruchu. Roboty potrwają od niedzieli, 24 lipca, od godz. 22.00 do piątku, 29 lipca, do godz. 4.00. W tym czasie autobusy linii, 326, 705, 735, 736 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie linii zastępcza Z-5. Szczegółowe informacje na temat prac na ul. Płochocińskiej znajdują się na stronie Infoulice.

Budowa kanalizacji na osiedlu Skorosze

W najbliższy poniedziałek, 25 lipca, rozpocznie się budowa kanalizacji ściekowej na ul. Ryżowej. Prace prowadzone pomiędzy ul. Prystora a Alejami Jerozolimskimi będą wymagały zamknięcia ulicy. Dla samochodów osobowych zostaną wyznaczone objazdy ulicami Prystora, Składkowskiego i Starodęby.

Autobusy linii 191 i 220 pojadą trasami zmienionymi. Prace w tym miejscu potrwają do końca września. Informacje na temat objazdów można znaleźć na stronie Infoulice.

Wymiana torów na Trasie W-Z

Od poniedziałku, 25 lipca, do piątku 12 sierpnia, warszawscy tramwajarze będą pracowali na Trasie W-Z. Wymienią zużyte szyny, które zostały tam zamontowane podczas modernizacji trasy 13 lat temu. Wtedy powstał też pas tramwajowo-autobusowy. Trasa przez most Śląsko-Dąbrowski jest jedną z najintensywniej eksploatowanych w całej Warszawie. W te wakacje, w godzinach szczytu, tramwaje przejeżdżają tamtędy co dwie minuty, a autobusy – co cztery. Po wspólnym trambuspasie przejeżdża więc łącznie około 45 pojazdów w ciągu godziny. Przed wakacjami było ich jeszcze więcej – 57 w ciągu 60 minut! Prace będą prowadzone głównie przy przystanku Ratusz-Arsenał. Oprócz wymiany wysłużonych szyn tramwajarze zajmą się również naprawą peronów, które zużyły się pod wpływem nacisku kół autobusów dojeżdżających do przystanków.

Tramwaje nie będą jeździły między pl. Bankowym a pl. Wileńskim. Kursowanie tramwajów linii 4, 13, 20, 26 i 41 zostanie zawieszone. Uruchomione będą tramwajowe linie uzupełniające: 70 z Boernerowa na Żerań Wschodni przez most Gdański; 71 kursująca z Żerania FSO przez Jagiellońską, Targową i Grochowską do Wiatracznej; 73 łącząca pętle Kawęczyńska-Bazylika z Czynszową oraz 74, która połączy Wyścigi z pętlą Metro Młociny – na pl. Bankowym składy skręcą z Marszałkowskiej w al. „Solidarności”. Tramwaje w al. „Solidarności” zastąpią autobusy linii Z26 na trasie Dw. Wileński – Okopowa. Składy linii 23 skręcą z al. „Solidarności” w al. Jana Pawła II, przy rondzie ONZ w ulicę Prostą i będą kończyły kursy na przystanku Norblin, natomiast zabytkowe wagony linii T, będą kursowały z pętli Cm. Wolski ulicami Wolską, al. „Solidarności”, Towarową do trasy podstawowej i mostem Józefa Poniatowskiego do pętli Czynszowa. Z powrotem „Tetka” pojedzie ulicami: 11 Listopada, Targową, Jagiellońską, Starzyńskiego, mostem Gdańskim, Słomińskiego, al. Jana Pawła II, al. „Solidarności”, Wolską do Cmentarza Wolskiego.

Dla autobusów linii 160, 190 i Z27 za pl. Bankowym, na jezdni głównej al. „Solidarności” w kierunku Pragi zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy. Przy pl. Wileńskim autobusy jadące w kierunku Woli również będą zatrzymywały się na jezdni głównej al. „Solidarności”, a nie pasie tramwajowo-autobusowym. Podobnie przy Metrze Ratusz-Arsenał. Więcej informacji na temat objazdów dla pojazdów komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Kierowcy pojazdów indywidualnych nie powinni odczuć uciążliwości remontu na Trasie W-Z.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

mapka przedstawia objazd zamkniętego odcinka ulicy Płochocińskiej
Zobacz galerię (3 zdjęć)
mapka przedstawiająca objazd zamkniętego odcinka ulicy Płaskowickiej
mapka przedstawiająca objazd zamkniętego odcinka ulicy Ryżowej