null

Weekend leśnego biegania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka biegaczy ściga się w zawodach na leśnej ścieżce

Warszawa wróciła do biegania po pandemicznej przerwie. W weekend odbywają się w stolicy dwa leśne biegi, ale od tygodnia nie ma już numerów startowych, limity zostały wyczerpane.

Bieganie to najprostsza forma ruchu. To, co się dzieje w naszym mieście tej wiosny pokazuje także, że najpopularniejsza. Tydzień temu mieliśmy półmaraton tak liczny jak przed pandemią. A teraz mamy dwa biegi, w których zapisy dawno się skończyły. Warszawa jest aktywna, a wszystkim którzy nie zdołali się zgłosić przypominam, że będzie w tym roku jeszcze wiele biegów – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. – Do zobaczenia na trasie – bo chociaż nie każdy jest tak wytrenowany, by uczestniczyć w zawodach biegowych, to kibicować może każdy.

Szlak Wiosny w Lesie Sobieskiego

W sobotę 1 kwietnia na terenie Lasu Sobieskiego (przybliżone miejsce startu – ul. Korkowa 170 A) odbędzie się bieg „Szlak wiosny”. To element Leśnej Triady Biegowej – wspólnego projektu Lasów Miejskich - Warszawa i Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Zawody w cyklu są bezpłatne. Dystans – 5 km.

Tutaj jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w rywalizacji – ale tylko dla dzieci. O godz. 10.15 – przed biegiem głównym – startują biegi dzieci. Maluchy z rocznika 2013 i młodszych pobiegną na dystansie 500 m, a starsze dzieci – roczniki 2010-2012 – na 1000 m.

Kolejny bieg Leśnej Triady Biegowej – Szlak w stronę lata – odbędzie się 17 czerwca w Lesie Kabackim. Więcej informacji o Leśnej Triadzie Biegowej na specjalnie przygotowanej stronie Aktywnej Warszawy.

I Białołęcki Bieg Leśny

Jedną z najbardziej rozbieganych dzielnic Warszawy jest z pewnością Białołęka. Dzielnica współorganizuje aż pięć imprez biegowych. W tym roku po raz pierwszy rozgrywany jest I Białołęcki Bieg Leśny na pięciokilometrowej trasie ścieżkami Białołęki Dworskiej. Choć pakiety startowe były płatne, również tutaj nie ma już miejsc.

Podczas zapisu możliwe było dokonanie wpłaty charytatywnej w wysokości 10, 20, 30, 50 i 100 zł z przeznaczeniem na partnera wydarzenia, Fundację Synapsis, wspierającej osoby z autyzmem.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Niebieski akcent i hasło #wyprzedź_autyzm znajdzie się również na plakatach promujących wydarzenie oraz numerach startowych i medalach - mówi Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki, który sam wystartuje w zawodach.

Kolejna impreza w dzielnicy to Białołęcki Bieg Mam - 27 maja na dystansie 5 km. Szczegółowe informacje niebawem pojawią się na facebookowym profilu biegu.