null

We wrześniu ruszy największa stacja ładowania autobusów w stolicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ładowarki na pętli Wilanów

Coraz bliżej do uruchomienia kolejnych dziewięciu ładowarek dla autobusów elektrycznych na terenie Warszawy. W Wilanowie i na ulicy Konwiktorskiej urządzenia zaczną działać we wrześniu, a na ulicy Browarnej – na początku października.

Stacja ładowania pantografowego na pętli Wilanów to jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych Miejskich Zakładów Autobusowych w ostatnich latach. W tym miejscu będzie funkcjonowało aż sześć punktów zasilających autobusy linii 116, 180 i E-2. Każde z urządzeń zapewni moc 400 kW, a cała stacja prawie 2,5 megawata prądu.

Prace są prowadzone bardzo sprawnie, bez konieczności ograniczania funkcjonowania pętli. Posadowiono już wszystkie ładowarki, a autobusy rozpoczną korzystanie z nich w przyszłym miesiącu.

Na przełomie września i października zaczną też działać nowe ładowarki na pętlach: Konwiktorska (jedno dodatkowe urządzenie na już istniejącej stacji) oraz Browarnej (dwa punkty ładowania).

W tej chwili autobusy elektryczne Miejskich Zakładów Autobusowych korzystają z trzech ładowarek pantografowych i ponad 150 urządzeń wtyczkowych na zajezdniach „Woronicza”, „Ostrobramska” i „Stalowa”.

Dodatkowo autobusy mogą się doładowywać przy pomocy urządzeń pantografowych na mieście. To 11 punktów ładowania na pętlach: Spartańska, Esperanto, Szczęśliwice, Nowodwory, Konwiktorska i Chomiczówka.