null

Warszawskie Targi Zero Waste już w ten weekend

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Słoiki wypełnione sypkimi produktami stoją na stole wśród lnianych i jutowych worków. Widać też ludzkie ręce zamykające jeden ze słoików.
Zero waste

W najbliższy weekend, 4 i 5 czerwca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 8. edycja największej warszawskiej imprezy zero waste. Wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent m.st. Warszawy.

Panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, zbiórki, inspirujące spotkania, konkursy – to tylko część atrakcji zaplanowanych na dwudniowe wydarzenie, które podpowie, jak tworzyć świat bez odpadów. Targi Zero Waste odbywają się już po raz ósmy, a po raz szósty w stolicy.

Podczas wydarzenia w CNK będzie można odwiedzić także stoisko m.st. Warszawy. Uczestnicy targów poszerzą tam swoją wiedzę o selektywnej zbiórce odpadów. Dowiedzą się też, co dzieje się z zebranymi w mieście śmieciami oraz jak właściwie traktować odpady niebezpieczne, by nie stanowiły zagrożenia. Dla chętnych zaplanowano również konkurs z nagrodami.

Targi odbywają się w Centrum Konferencyjnym na terenie Centrum Nauki Kopernik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku oraz na stronie www.targi-zerowaste.pl.

Warszawa na rzecz zero waste

Stolica jest zaangażowana w wiele inicjatyw związanych z ograniczaniem odpadów. Jednym z przykładów była zbiórka niesprzedanej żywności na wybranych miejskich targowiskach, dzięki której uratowano niemal 3 tony warzyw i owoców. W Warszawie coraz częściej powstają także miejsca nawiązujące do ekonomii współdzielenia, w których mieszkańcy mogą zostawić używane rzeczy w dobrym stanie i żywność nadal nadającą się do spożycia. Obecnie działają m.in. Och Dzielnia na Ochocie, Współdzielnik na Woli czy otwarta tydzień temu Dzielnia Saska Kępa. Prężnie funkcjonują stołeczne jadłodzielnie.

Miasto promuje także zrównoważone podejście do żywności wśród uczniów. W ubiegłym roku przygotowane zostały materiały edukacyjne na ten temat dla warszawskich szkół ponadpodstawowych.