null

Warszawskie Targi Sztuki już po raz 18.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 27 i 28 listopada w hali EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego na Woli odbywać się będą 18. Warszawskie Targi Sztuki. Wydarzenie ma patronat honorowy Prezydenta Warszawy.

W jednym miejscu zaprezentowanych zostanie ponad 1000 obiektów, które będzie można oglądać, a także kupować. Na Warszawskich Targach Sztuki zaprezentuje się ponad 70 wyselekcjonowanych galerii i antykwariatów z całej Polski.

Wystawcy przygotowali bogatą ofertę obrazów, rzeźb i grafik twórców współczesnych, jak i przedwojennych, m.in. Bolesława Biegasa, Jana Dobkowskiego, Henryka Wicińskiego, Teresy Pągowskiej, Stanisława Fijałkowskiego, Janiny Wierusz Kowalskiej, Józefa Wilkonia, Edwarda Dwurnika, Włodzimierza Pawlaka, Moniki Szwed oraz prace najmłodszych twórców: Karola Palczaka, Karoliny Jabłońskiej, Tomasza Górnickiego i Dawida Czycza. Będzie też, jak zwykle, dużo dobrego rzemiosła artystycznego.

Tradycyjnie Warszawskim Targom Sztuki towarzyszą wystawy wybitnych artystów. W tym roku będą to: „Odmieniec” Bolesława Biegasa i „Fogtt o Witkacym. Portret Metafizyczny”. W ramach programu edukacyjnego przybliżającego świat sztuki odbędą się spotkania z artystami, kolekcjonerami oraz rozmowy o rynku sztuki w czasie pandemii.

Strona www https://www.warszawskietargisztuki.pl/