null

Warszawskie projekty w konkursie na najlepszą samorządową inwestycję

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wagon metra na stacji "Płocka"
Stacja metra Płocka

Budowa II linii metra oraz modernizacja ciągu ulic Marsa-Żołnierska to dwa z trzech warszawskich projektów, które zakwalifikowały się do konkursu „Inwestycja z perspektywą”. O tym czy wygrają, zdecydują internauci. Głosowanie trwa do 10 lutego.

„Inwestycja z perspektywą” to konkurs organizowany przez Polską Agencję Prasową. Zgłaszane są tam najlepsze samorządowe inwestycje dofinansowane z unijnych funduszy. O tym kto zostanie zwycięzcą, decydują internauci. Wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców samorządu.

W tegorocznej rywalizacji tylko z terenu województwa mazowieckiego nominowanych jest 29 projektów. Aż trzy z nich to projekty ze stolicy:

Głosy można oddawać do piątku, 10 lutego (do godz. 16:00). Lista wszystkich projektów znajduje się na stronie PAP.

Warszawscy nominowani

Pierwszym z wytypowanych projektów jest budowa II linii metra. W ramach inwestycji, którą dofinansowano z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 wybudowanych zostało w sumie 11 nowych stacji podziemnej kolei w dzielnicach: Bemowo, Wola, Praga-Północ i Targówek. Na Kabatach powstała też hala postojowa dla pociągów. Nowe stacje skróciły czas podróży i zwiększyły możliwości komunikacyjne mieszkańców.

Drugi projekt, modernizacja ciągu ulic Marsa-Żołnierska, zakończył się niedawno. Przebudowano ulice, powstały wiadukty i estakady – ostatnia z nich została udostępniona kierowcom w ubiegłym miesiącu. Skrócił się czas przejazdu, zmalały korki i wzrosło bezpieczeństwo. Na inwestycji, którą również dofinansowano z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, skorzystali nie tylko mieszkańcy stolicy, ale też całego regionu.

Trzecia nominowana inwestycja w Warszawie to uruchomienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Mieszkańcy stolicy mogą tam bezpłatnie wypożyczyć m.in. elektryczne łóżka rehabilitacyjne, pionizatory elektryczne, wózki dla osób z niepełnosprawnościami czy rowery rehabilitacyjne. Sprzęt został kupiony w ramach projektu pn. „Opiekuńcza Warszawa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.