null

Warszawskie MPO naprawia ambulans dla noworodków z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pracownik warsztatu MPO naprawia amsulans
Naprawa ambulansu

Pracownicy warsztatu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie naprawiają ambulans neonatologiczny, który będzie przewoził noworodki z Ukrainy do Polski. Pojazd wymaga gruntownego remontu, ale specjaliści z MPO pracują intensywnie, by auto opuściło warsztat już w najbliższych dniach.

W drugiej połowie kwietnia br. Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK zwróciła się do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie z prośbą o wykonanie przeglądu i niezbędnych napraw karetki sanitarnej Volkswagen Crafter. Ambulans ma być wykorzystywany do przewożenia chorych noworodków z Ukrainy do Polski.

Nasz ambulans jest pojazdem mocno wysłużonym i wymaga porządnego serwisu mechanicznego – mówi dr Jan Stachurski, wicedyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.

MPO Warszawa natychmiast odpowiedziało na apel. Ambulans dotarł do warsztatu spółki przy ul. Tatarskiej 2/4 już 25 kwietnia. Pracownicy bazy przeprowadzili gruntowne rozpoznanie i zdiagnozowali całą listę niezbędnych napraw. A ta jest naprawdę długa.

Samochód wymaga sporo pracy. Mam na myśli przede wszystkim wymianę sprzęgła, hamulców, rozrządu, chłodnicy powietrza dolotowego, chłodnicy wody czy rolek paska osprzętu, ale także likwidację wycieków oleju z silnika, przywrócenie skrzyni biegów do normalnej pracy oraz wymianę linek sterujących zmiany biegów i przywrócenie brakującego oświetlenia – wymienia Grzegorz Surgiewicz, kierownik warsztatu MPO przy ul. Tatarskiej.

Ambulans jest starannie przygotowywany, aby był w stanie bezpiecznie dotrzeć i wrócić z Ukrainy.

Gdy planuje się wyjazd do kraju, który jest objęty działaniami wojennymi, a na pokładzie ma znaleźć się noworodek o masie 2-3 kilogramów w inkubatorze i pod respiratorem, to nie ma miejsca na awarię – dodaje dr Jan Stachurski.

Pracownicy warsztatu wciąż czekają na dostarczenie niektórych części potrzebnych do przeprowadzenia napraw. Szacują jednak, że ambulans będzie gotowy do drogi już w pierwszej połowie maja.