null

Warszawskie kocykowanie na trawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci na kocykach oglądają spektakl przed główną scena
Autor: Paweł Dąbrowski

W letnie niedziele miasto zaprasza na plenerowe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców – warszawskie kocykowanie. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w niedzielę 2 lipca w Ogrodzie Krasińskich, a kolejne 9 lipca w Parku Picassa.

Warszawskie kocykowanie to bezpłatne wydarzenie kierowane do dzieci do 10 roku życia i ich opiekunów. W otoczeniu zieleni na kocach, pufach i leżakach w warszawskich parkach będzie można m.in. obejrzeć przedstawienia dla najmłodszych czy wziąć udział w warsztatach tematycznych.

Tegoroczne spotkania dla najmłodszych warszawiaków odbędą się w sześciu stołecznych parkach. W pierwszą niedzielę lipca w Ogrodzie Krasińskich, 9 lipca w Parku Picassa, 23 lipca w Parku Bródnowski, 20 sierpnia w ursynowskim Parku im. Kozłowskiego przy al. KEN, 27 sierpnia w Parku im. Szymańskiego przy ul. Elekcyjnej na Woli, a zakończą się 3 września na wawerskiej Plaży Romantycznej.

Harmonogram warszawskiego kocykowania na 2 i 9 lipca 2023

2 lipca, Ogród Krasińskich

  • 12:00 Warsztat Eko Plecionki – uczestnicy dowiedzą się jak zrobić podstawowe plecionki z ekologicznych materiałów technicznych i będą mogli tworzyć przestrzenne formy ozdobne.
  • 13:00 Spektakl grupy Sztuka Ciała „Flower power”.
  • 14:00 Warsztat EBRU, czyli sztuki zdobienia poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych na specjalne przygotowanej wodzie. Każdy uczestnik, będzie mógł poczuć się jak mały Picasso.
  • 14:30 Spektakl Akademii Rozwoju Artystycznego „Co w parku piszczy” – aktorzy użyczą głosu drzewom i zwierzętom, by usłyszeć ich historie, pragnienia i potrzeby. Publiczność doświadczy niezwykłej magii muzyki i wokalu, jak również będzie mogła współtworzyć historię spektaklu.
  • 15:00 Spacer ekologiczny po Ogrodzie Krasińskich – prowadzący będzie opowiadać o różnorodnej florze i faunie Ogrodu Krasińskich. Powie też o znaczeniu parku w mieście i poruszy zagadnienia ekosystemu (gleba, owady, zwierzęta czy roślinność w parku).

9 lipca, Park Picassa

  • 12:00 – 16:00 Strefa kreatywnego budowania z klocków Lego i Duplo oraz integracyjno-edukacyjna eko-zabawa Sadzeniaki.
  • 12:30 spektakl Teatru Czarodzieja „Zaczarowana Zatoka” – Scenariusz napisany został w oparciu o bajkę polskiej pisarki, Haliny Auderskiej.
  • 14:30 Mały Teatrzyk – Cukrowe Laboratorium, czyli interaktywny pokaz naukowy i warsztaty stworzone specjalnie dla dzieci, aby odkryć tajemnice cukru i zrozumieć jego wpływ na nasze ciała.
  • 15:00 Spacer ekologiczny – prowadzący będzie opowiadać o różnorodnej florze i faunie Parku Picassa.

23 lipca, Park Bródnowski

20 sierpnia, Park im. Kozłowskiego

27 sierpnia, Park im. Szymańskiego

3 września, Plaża Romantyczna