null

Warszawskie kocykowanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika. Na zielonym tle przypominającym trawę rozłożony żółty koc w kratkę. Na kocu rozłożone jedzenie i picie - soki w kubeczku i arbuz - oraz zabawki: skakanka, siatka do łapania motyli, piłka i kredki

„Warszawskie kocykowanie” ponownie już w najbliższą niedzielę - 10 lipca stolica zaprasza do Ogrodu Krasińskich na drugą odsłonę imprezy na trawie. Podczas wydarzenia na najmłodszych mieszkańców czekają spektakle i warsztaty.

„Warszawskie kocykowanie” to bezpłatne wydarzenie kierowane do dzieci do 10 roku życia i ich opiekunów. W otoczeniu zieleni na kocach, pufach i leżakach w Ogrodzie Krasińskich będzie można obejrzeć przedstawienia dla najmłodszych. Na trawie zorganizowane zostaną także tematyczne warsztaty, np. rysunkowe i ekologiczne.

Poniżej plan wydarzenia:

12:00-13:00 Bajkowe przedstawienie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa. Bajki i opowieści o wynalazcach z różnych części Europy. W opowiadaniu aktywnie uczestniczą dzieci.

13:00-14:00 Warsztaty rysunku z elementami gwary warszawskiej. Prowadzenie: Maria „Mroux” Bulikowska

14:00-14:45 Warsztaty klockami MuBaBaO z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa. Przy użyciu klocków uczestnicy tworzą magiczne budowle europejskie – zamki, pałace, wieże czy mosty. Jednocześnie wymyślają opowieść do własnej budowli.

14:45-15:30 Spektakl „Cyrk Einsteina” przygotowany przez Mały Teatrzyk. Widowiskowe doświadczenia wytłumaczone w prosty, zabawny i humorystyczny sposób mają rozbudzić chęć poznawania, konstruowania, eksperymentowania i zgłębiana nauk ścisłych.

15:15-16:00 Warsztaty ekologiczne Co widać z kocyka? Opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa. Prowadzenie: Sylwia Stano i Michał Książek.

Harmonogram dostępny jest również w wydarzeniu na Facebooku.

Dzieci na kocykach oglądają spektakl przed główną scena
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Artystka w koronie na wystawia sztukę dla dzieci
Na pierwszym planie osoba malująca farba zmywalną twarz dziecka. W kolejce grupka rodziców z dziećmi czeka aby ich pociecha została pomalowana.
Rodzicie z dziećmi na kocykach oglądają spektakl pod cieniem drzewa
Dzieci oraz dorośli na leżaczkach oraz kocykach wypoczywają oraz oglądają spektakl w cieniu drzewa