null

Warszawskie kocykowanie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika. Na zielonym tle przypominającym trawę rozłożony żółty koc w kratkę. Na kocu rozłożone jedzenie i picie - soki w kubeczku i arbuz - oraz zabawki: skakanka, siatka do łapania motyli, piłka i kredki
Warszawskie kocykowanie

W dwie najbliższe niedziele, 3 i 10 lipca, stolica zaprasza do Ogrodu Krasińskich na „warszawskie kocykowanie” na trawie. Podczas wydarzenia na najmłodszych mieszkańców miasta czekają spektakle i warsztaty.

Warszawskie kocykowanie to bezpłatne wydarzenie kierowane do dzieci do 10 roku życia i ich opiekunów. W otoczeniu zieleni na kocach, pufach i leżakach w Ogrodzie Krasińskich będzie można obejrzeć przedstawienia dla najmłodszych. Na trawie zorganizowane zostaną także tematyczne warsztaty, np. rysunkowe i ekologiczne.

Wydarzenia odbędą się 3 i 10 lipca w godzinach 12:00-16:00.

Warszawskie kocykowanie - harmonogram

3 lipca

  • 12:00-13:20 Ssaki, ptaki, teatralne draki – interaktywne warsztaty Teatru Lalek Guliwer. Uczestnicy warsztatów przeniosą się do świata przyrody, by językiem teatru badać zachowania dzikich zwierząt.
  • 13:30-14:30 Warsztaty rysunku z elementami gwary warszawskiej. Prowadzenie: Maria „Mroux” Bulikowska.
  • 14:30-15:15 Spektakl Złota kaczka Teatru Czarodziej.
  • 15:15-16:00 Warsztaty ekologiczne Co widać z kocyka? Opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa. Prowadzenie: Sylwia Stano i Michał Książek.

10 lipca

  • 12:00-13:00 Bajkowe przedstawienie Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa. Bajki i opowieści o wynalazcach z różnych części Europy. W opowiadaniu aktywnie uczestniczą dzieci.
  • 13:00-14:00 Warsztaty rysunku z elementami gwary warszawskiej. Prowadzenie: Maria „Mroux” Bulikowska
  • 14:00-14:45 Warsztaty klockami MuBaBaO z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści z Czarnowa. Przy użyciu klocków uczestnicy tworzą magiczne budowle europejskie – zamki, pałace, wieże czy mosty. Jednocześnie wymyślają opowieść do własnej budowli.
  • 14:45-15:30 Spektakl „Cyrk Einsteina” przygotowany przez Mały Teatrzyk. Widowiskowe doświadczenia wytłumaczone w prosty, zabawny i humorystyczny sposób mają rozbudzić chęć poznawania, konstruowania, eksperymentowania i zgłębiana nauk ścisłych.
  • 15:15-16:00 Warsztaty ekologiczne Co widać z kocyka? Opowieści o drzewach, ptakach, owadach, wodzie i ziemi z perspektywy kocyka oraz jego sąsiedztwa. Prowadzenie: Sylwia Stano i Michał Książek.

Harmonogram dostępny jest również w wydarzeniu na Facebooku.