null

Warszawskie kina pod chmurką na wakacyjne wieczory

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Autor: Szymon Pulcyn

Nadeszło lato, a wraz nim zaczęły działać kina plenerowe. Przez całe wakacje w stolicy można będzie zobaczyć mnóstwo ciekawych filmów z całego świata – zarówno nowości, jak i klasykę kina. Warszawa dofinansowuje te projekcje, a wstęp na nie jest wolny.

Halo, kino Tęcza!

Tego lata już po raz trzeci dziedziniec modernizowanego kina Tęcza przy ul. Suzina 6 zamieni się w kino plenerowe. W każdy czwartek wakacji Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy zaprasza warszawianki i warszawiaków na pokazy filmów Janusza Majewskiego. We wtorki tradycyjnie będzie można obejrzeć najciekawsze filmy z kilku festiwali: Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida", Afrykamera i Ukraina! Wszystkie projekcje rozpoczynają się o 21:00, wstęp jest wolny.

Wydarzeniem otwarcia (27 czerwca o godz. 19:00) będzie spotkanie poświęcone Januszowi Majewskiemu, połączone z wernisażem wystawy „Chciałem, aby każdy mój film był inny” oraz pokazem filmów „Jazz Outsider” i „Jazz in Poland”. Program pokazów w ramach cyklu Halo, kino Tęcza! jest dostępny na stronie CKF.

Kino, które łączy

10 lipca rozpocznie się trzecia edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Przez dziewięć kolejnych tygodni, w środowe wieczory, na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ulicy Foksal 11 w Warszawie będzie można obejrzeć wyjątkowe produkcje z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Wietnamu i Indii. Gospodarzem przeglądu jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Przegląd Pod Wspólnym Niebem to nie tylko prezentacja kina z różnych stron świata, ale przede wszystkim okazja do spotkania i dialogu. Każdemu seansowi towarzyszyć będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi – podróżnikami, dziennikarzami, autorami książek i twórcami filmowymi.

Kino przed kinem

Przed Pałacem Kultury i Nauki już po raz kolejny odbywają się letnie seanse Kinoteki – W Stronę Zachodzącego Słońca. Do końca wakacji zaprezentowanych zostanie ponad 40 filmów – współczesnych hitów i kultowych klasyków. Pokazy odbywają się we wtorki, czwartki i soboty, do 7 września. Początek zawsze po zachodzie słońca. Wstęp wolny.

Kino na łące

W sierpniu na plenerowe pokazy filmowe zaprosi Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach cyklu Kino POLIN na Łące będą prezentowane filmy, których głównym motywem jest podróż do krainy przodków i poszukiwanie własnych korzeni. Szczegóły na stronie POLIN. Udział we wszystkich wydarzeniach na Łące jest bezpłatny. 

Filmowa Stolica Lata

W wakacyjne miesiące w blisko 20 lokalizacjach w całej Warszawie odbywać się będą plenerowe pokazy Filmowej Stolicy Lata. To już 19 edycja tego wydarzenia. Honorowym patronatem objął je prezydent Warszawy. Seanse pod chmurką odbywają się za darmo.