null

Warszawski trzeci sektor

Drukuj otwiera się w nowej karcie
S3KTOR

Od 2010 roku Urząd m.st. Warszawy organizuje konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. W ubiegłych edycjach zgłoszono ponad 1 300 działań, a 108 organizacji zostało nagrodzonych. Zgłoszenia do tegorocznej nagrody potrwają do 11 marca.

W Warszawie zarejestrowanych jest ponad 15 tysięcy fundacji i stowarzyszeń. Szacuje się, że ponad 7 tysięcy z nich jest aktywnych. Działają na wielu polach, między innymi opiekują się potrzebującymi pomocy, zajmują się dziećmi, prowadzą zajęcia edukacyjne i sportowe czy współtworzą ofertę kulturalną stolicy. To m.in. dzięki nim Warszawa jest miejscem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym, w którym każdy może czuć się jak u siebie.

Zmieniają świat na lepszy

Trzeci sektor to organizacje społeczne, które zmieniają życie wielu ludzi i świat wokół na lepszy.

Dziękuję za Państwa zaangażowanie, oddanie, empatię i solidarność. Dziękuję, że łączą Państwo ludzi i budują wspólnotę. Jako prezydent Warszawy jestem dumny, że mamy tak wspaniały, różnorodny, sprawczy i kreatywny trzeci sektor - tak dziękował laureatom jednej z poprzednich edycji Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Zgłoszenia

Kapituła w konkursie przyzna trzy nagrody w kategorii podstawowej oraz nagrodę za całokształt - Grand S3KTOR 2023. Warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu online wyłonią zdobywcę Nagrody Mieszkańców.

Każdy może zgłosić wiele inicjatyw i wiele organizacji. W przypadku nagrody „Za całokształt” organizacja musi działać co najmniej 10 lat na rzecz Warszawy. Aby zgłosić kandydatury, wystarczy do 11 marca wypełnić elektronicznie formularze:

Karta zgłoszenia inicjatywy do konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2023 roku S3KTOR

Karta zgłoszenia w kategorii Za całokształt Grand S3KTOR 2023

Laureaci konkursu w kategorii podstawowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 20 tys. zł (I miejsce), 15 tys. zł (II miejsce) i 10 tys. zł (III miejsce). Zdobywca nagrody za całokształt Grand S3KTOR 2023 otrzyma 20 tys. zł., a zwycięzca Nagrody Mieszkańców – 10 tys. zł. Internetowe głosowanie rozpocznie się w kwietniu. Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się pod koniec maja.

Ubiegłoroczna edycja

Ostatnią edycję konkursu S3KTOR zdominowała pomoc dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Laureatami zostali:

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada. Więcej informacji na stronie internetowej konkursu.